Elon Musk otworzył pierwszy tunel jadąc Teslą. Mieszkańcy Los Angeles unikną korków

Elon Musk otworzył pierwszy tunel jadąc Teslą. Mieszkańcy Los Angeles unikną korków
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

19.12.2018 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oficjalnie otwarto pierwszy tunel The Boring Company w Los Angeles. Przedstawiciele firmy Elona Muska są przekonani, że sieć takich rozwiązań może pozwolić całkowicie zniwelować problem korków w mieście.

Mimo, że tunel został już teoretycznie otwarty, to projekt jest nadal w fazie testowej. Pierwsi chętni mogą już z niego skorzystać, i uniknąć korków na ulicach 105 Freeway i Hawthorne Municipal Airport. O ile mają elektryczny samochód - tak jak Tesla. Elon Musk zapowiada, że przejazd tunelem ma kosztować mniej, niż jednego dolara.

Cały system wygląda naprawdę imponująco. Samochód najpierw musi wjechać na specjalną platformę, na której jest umieszczany. Następnie windą trafia już bezpośrednio do tunelu. Tam platforma rusza i pędzi w zamkniętej przestrzeni bez korków z prędkością do 80 km/h. W przyszłości, tunel ma pozwolić na podróżowanie nawet z 240 km/h na liczniku.

Tunel pod Los Angeles

Podziemny tunel firmy The Boring Company został ukończony już w okolicach lipca tego roku. Już w czerwcu Elon Musk pokazał pierwsze nagranie z przejazdu Tesli w tunelu. Dzięki temu zobaczyliśmy jak będzie działał przyszły futurystyczny system tuneli podziemnych.

Firma Elona Muska, The Boring company, w przyszłości planuje wybudować sieć tuneli w centrach miast. Ich wjazdy miałyby znajdować się na windach, umieszczonych na ulicach. Samochody byłyby umieszczane na specjalnych platformach, które przemieszczałyby je do wybranego miejsca. Wizualizację przyszłości przez The Boring Company zobaczycie na nagraniu poniżej. Kolejnym miejscem budowy tunelu będzie Chicago.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)