Trwa ładowanie...

Elon Musk ma koronawirusa? Szef Tesli i SpaceX z pozytywnym wynikiem testu

Elon Musk poinformował, że przeszedł cztery testy na obecność koronawirusa. Dwa z nich dały wynik pozytywny, dwa negatywny. Miliarder wykorzystał szybkie testy antygenowe, które zostały wykonane w takich samym warunkach i przez tę samą pielęgniarkę. Szef Tesli i SpaceX ma objawy typowego przeziębienia.

Share
Elon Musk z dodatnim testem na koronawirusa
Elon Musk z dodatnim testem na koronawirusaŹródło: Getty Images, Fot: Maja Hitij
d7blg29

Elon Musk po raz kolejny poinformował o tym, co u niego za pośrednictwem konta na portalu Twitter. Tym razem jego post odnosił się do koronawirusa. Miliarder przekazał, że wykonał aż cztery testy na obecność SARS-CoV-2. Były to szybkie testy antygenowe od firmy BD. Dwa z nich dały wynik pozytywny, a dwa negatywny. Według niego może to kwestionować ich skuteczność.

Elon Musk ma koronawirusa?

W odpowiedzi na jeden z komentarzy Elon Musk przyznał, że ma objawy "typowego przeziębienia" i na razie nie dzieje się nic specjalnego. Miliarder czeka na wyniki testów reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) z różnych laboratoriów.

Już wcześniej pojawiały się obawy dotyczące wiarygodności wyników testów antygenowych COVID-19. Na początku listopada Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ostrzegała pracowników laboratoriów i służby zdrowia, że w przypadku tego rodzaju testów na obecność koronawirusa mogą występować fałszywe dodatnie wyniki.

d7blg29

Elon Musk wciąż czeka na ostateczne wyniki i informacje o tym, czy jest zakażony koronawirusem. Przypomnijmy, miliarder do tej pory bardzo "sceptycznie" podchodził do obostrzeń związanych z pandemią. Wprowadzone zasady, a szczególnie lockdown określił mianem faszystowskich metod i uznał je za naruszenie wolności osobistej.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7blg29

Podziel się opinią

Share
d7blg29
d7blg29
Więcej tematów