Co nowego w Gigabyte? Łatwe zarządzanie komputerem i szyfrowanie

Co nowego w Gigabyte? Łatwe zarządzanie komputerem i szyfrowanie

Co nowego w Gigabyte? Łatwe zarządzanie komputerem i szyfrowanie
15.10.2009 12:25

Wraz z premierą nowej serii płyt głównych P55, Gigabyte zaprezentował rozwiązania pod nazwą Smart 6, ułatwiające użytkownikom zarządzanie systemem komputerowym. Co ważne dla przeciętnego użytkownika - nie trzeba być zaawansowanym użytkownikiem komputera, by dzięki sześciu modułom Smart 6 usprawnić jego funkcjonowanie. Wśród nowych, interesujących rozwiązań wdrożonych przez producenta znalazły się również technologie Smart TPM oraz Dynamic Energy Saver 2.

Narzędzie Gigabyte Smart 6 zostało zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowników. Składa się ono z 6 programów pozwalających na łatwe zarządzanie systemem komputerowym:

Smart QuickBoot – przyspiesza uruchamianie komputera
Przyspieszenie uruchamiania komputera oraz ładowania systemu operacyjnego stało się możliwe dzięki uproszczeniu procedury skanowania zasobów sprzętowych przez BIOS oraz zastosowaniu funkcji przełączania komputera w tryby czuwania (S3. i hibernacji (S4).

SMART QuickBoost - łatwy i szybki overclocking
Dzięki zdefiniowaniu trzech różnych poziomów wydajności procesora (Faster, Turbo oraz Twin Turbo), SMART QuickBoost umożliwia prosty a zarazem skuteczny overclocking. Za pomocą jednego kliknięcia możemy podnieść parametry naszego zestawu komputerowego a co za tym idzie komfort naszej pracy. Narzędzie to daje także możliwość uzyskania informacji na temat podstawowych parametrów obecnie używanego procesora.

Obraz

Gigabyte Smart Recovery pozwala na automatyczne wykonywanie i przechowywanie zapasowych kopii danych takich jak ustawienia systemowe, dokumenty, zdjęcia, muzyka, nagrania video, etc. i odzyskiwanie ich nawet po wykasowaniu.

Smart DualBIOS jest opatentowaną technologią Gigabyte, w której zastosowano 2 fizyczne kości BIOSu, co daje podwójne zabezpieczenie w przypadku, gdy główny BIOS ulegnie uszkodzeniu wskutek działania wirusów lub nieprawidłowej aktualizacji. W przypadku Smart DualBIOS pojemność obu kości została dodatkowo zwiększona do 16MB. Umożliwia to przechowywanie najważniejszych danych w chipie BIOSu. Dane te nawet w przypadku uszkodzenia dysku twardego będą skutecznie chronione.

Smart Recorder monitoruje i nagrywa ważne czynności w systemie komputerowym takie jak czas włączenia/wyłączenia komputera lub czas przenoszenia/kopiowania dużych plików. Technologia ta pozwala sprawdzić, czy ktokolwiek miał dostęp do komputera bez Twojej wiedzy i czy miał w tym czasie miejsce transfer danych.

Smart TimeLock jest narzędziem szczególnie pomocnym rodzicom, którzy chcą ograniczyć swoim dzieciom dostęp do komputera. Funkcja ta umożliwia określenie czasu działania komputera. Smart TimeLock posiada praktyczną opcję definiowania czasu dostępu z podziałem na weekendy oraz dni powszednie.

GIGABYTE Smart TPM
Smart TPM to system zabezpieczenia dostępu do komputera. Technologia ta, przy wykorzystaniu 2048-bitowego sprzętowego klucza szyfrującego umożliwia ograniczenie dostępu do komputera osobom postronnym. Po uruchomieniu modułu Smart TPM, indywidualny klucz szyfrujący możemy przyporządkować do telefonu lub też skopiować na pamięć USB. Dostęp do danych przechowywanych w pamięci komputera będzie wówczas możliwy jedynie po uprzednim umieszczeniu urządzenia USB w porcie lub gdy telefon z włączonym nadajnikiem Bluetooth znajdzie się w zasięgu komputera.

Obraz

GIGABYTE Dynamic Energy Saver 2 (DES 2)
Technologia Gigabyte Dynamic Energy Saver 2 odpowiedzialna jest za niższe zużycie energii przez zestaw komputerowy, co prowadzi nie tylko do wymiernych korzyści finansowych lecz również do ochrony środowiska naturalnego. Dynamic Energy Saver 2 stanowi połączenie zaawansowanego projektu sprzętowego płyty głównej ze specjalnym oprogramowaniem. Dzięki łatwej w obsłudze aplikacji, użytkownik może monitorować i sterować nie tylko trybem pracy CPU, ale także pamięci, chipsetu płyty głównej, karty graficznej, wentylatorów oraz dysku twardego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)