BMW jednak z Android Auto. Niemiecki koncert zmienił zdanie

BMW jednak z Android Auto. Niemiecki koncert zmienił zdanie

BMW jednak z Android Auto. Niemiecki koncert zmienił zdanie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | BMW
11.12.2019 21:22

Bayerische Motoren Werke (albo prościej BMW) ogłosił otwarcie się na kompatybilność z Android Auto. Producent samochodów wcześniej zarzekał się, że nie jest zainteresowany tym rozwiązaniem. Jak widać zmienił zdanie.

W 2017 roku koncern BMW twierdził, że jego samochody nie będą obsługiwać systemu Android Auto. Ówczesny wiceprezes ds. usług cyfrowych i modelu biznesowego powiedział, że chcą skupić się na w pełni autorskich rozwiązaniach. Pomogłoby to zachować pełną kontrolę nad interfejsem aut.

Zmiany mentalności

Od tamtej pory Android Auto stał się jeszcze bardziej popularny, a Dieter May, który wygłosił niepochlebne słowa w kierunku technologii Google, nie zasiada już w firmie. Jak widać, BMW w końcu przekonało się i dziś oficjalnie zapowiedziało wprowadzenie obsługi Android Auto w 2020 roku. A już w styczniu na CES 2020 implementacja zostanie pokazana szerszej publiczności.

Jak możemy przeczytać w dzisiejszym oświadczeniu firmy, zgodność z Android Auto "będzie dostępna dla klientów w 20 krajach od lipca 2020 roku dla wszystkich samochodów zaopatrzonych w BMW Operating System 7.0". W takim razie entuzjaści łączenia samochodu z interfejsem Android Auto mogą się tylko cieszyć. Nie wiadomo, czy wśród nich będzie Polska, ale zapewne wkrótce poznamy dokładniejsze plany.

BMW posłuchało głosu klientów

Peter Henrich, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktów BMW, zaznaczył, że "Asystent Google na Android Auto ułatwia uzyskiwanie wskazówek, pozostawanie w kontakcie i produktywność. Wielu naszych klientów podkreślało dla nich znaczenie posiadania oprócz własnych funkcji i usług BMW także Android Auto, w celu bezpiecznego korzystania z wielu znanych funkcji smartfonów z Androidem bez odwracania uwagi od drogi."

Niestety BWM będzie oferować tylko połączenie bezprzewodowe, a to jest ograniczone do znacznie mniejszej ilości modeli smartfonów niż alternatywna metoda. Nie mniej, to i tak krok w bardzo dobrą stronę, już nie tylko posiadacze iPhonów będą zadowoleni. A może kolejne modele aut BMW będą komunikowały się też przewodowo?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)