Bluetooth dla Linuksa

Bluetooth dla Linuksa

Bluetooth dla Linuksa
02.05.2007 08:00, aktualizacja: 07.05.2007 11:15

Pojawił się kAnyRemote w wersji 2.11. To praktyczne narzędzie pomagające w zarządzania zasobami telefonów komórkowych tym razem wspiera Motorolę-V3i i Nokię-E61.

Celem projektu kAnyRemote jest stworzenie uniwersalnej aplikacji, która przejmuje część funkcji zarządzania połączeniem kablowym, Bluetooth i InfraRed w systemie Linux. Dla tego narzędzia ograniczeniem nie są nawet telefony SonyEriccson lub JSR-82. kAnyRemote współpracuje z programami amarok, kscd, noatun, xmms, kuickshow, kview, digicam, kaffeine oraz mplayer.

Aplikacja domyślnie jest zaprojektowana jako narzędzie wspomagająca proste połączenia Bluetooth i InfraRed między komputerem a telefonami komórkowymi. Teoretycznie może być ona skonfigurowana do współpracy z każdym nadającym się do tych celów oprogramowaniem. Projekt kAnyRemote był tworzony na bazie aplikacji btexmms i bluemote.

Wersja 2.11 została oficjalnie przetestowana z Motorolą V3i oraz Nokią E61. Naprawiono również kilka mniejszych błędów. kAnyRemote to wydanie z graficznym interfejsem przeznaczonym dla środowiska KDE. Istnieje także edycja gAnyRemote ( pod Gnome ) i AnyRemote ( obsługa poprzez konsolę ). Więcej informacji można odnaleźć na stronie programu - http://anyremote.sourceforge.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)