Blogerka z Syrii oskarżona o szpiegostwo

Blogerka z Syrii oskarżona o szpiegostwo
Źródło zdjęć: © jupiterimages

05.10.2010 10:22, aktual.: 05.10.2010 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

19-letnią blogerkę, zatrzymaną w grudniu ubiegłego roku, oskarżono w Syrii o szpiegostwo - poinformował w poniedziałek przedstawiciel tamtejszych władz

"Została zatrzymana pod zarzutem szpiegowania dla obcego państwa. Jej działalność szpiegowska doprowadziła do ataku na oficera armii syryjskiej, dokonanego przez agentów tego obcego państwa" - powiedział cytowany przez AP przedstawiciel władz syryjskich, zastrzegając sobie anonimowość i nie podając żadnych konkretów.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

AP odnotowuje, że blog 19-letniej Tal al-Mallohi był znany z poezji i komentarzy społecznych, poświęconych głównie cierpieniom Palestyńczyków. Agencja odnotowuje, że nie jest jasne, czy zatrzymanie nastolatki miało jakiś związek z treściami na jej blogu.

Ojciec dziewczyny powiedział agencji AP, że w zeszłym tygodniu odwiedził córkę w więzieniu. Umożliwiono mu to po raz pierwszy od czasu, gdy została zatrzymana. Znalazł ją "w dobrym zdrowiu", ale nie chciał wdawać się w szczegóły.

W zeszłym miesiącu organizacja obrońców praw człowieka Human Rights Watch wzywała do uwolnienia al-Mallohi, podkreślając, że "zatrzymanie uczennicy na dziewięć miesięcy bez postawienia jej w stan oskarżenia jest typowe dla okrutnego, arbitralnego zachowania syryjskich służb bezpieczeństwa".

15 lat Wirtualnej Polski!

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)