Trwa ładowanie...
holderName

Australijczyk poradził sobie z 4-metrowym krokodylem. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Matt Wright, będący bohaterem serialu dokumentalnego "Outback Wrangler, spotkał 4-metrowego krokodyla podczas wyrębu drzew w północnej części Australii. To, co zrobił, zapiera dech w piersiach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mat Wright trzymający paszcze ogromne krokodyla.
Mat Wright trzymający paszcze ogromne krokodyla. (Instagram.com)
holderName

U większości ludzi widok zbliżającego się krokodyla z szeroko rozwartymi szczekami, wywołałby słuszną obawę o swoje życie. Ale nie u Outback Wranglera, czyli Matta Wrighta, bohatera serialu dokumentalnego National Geographic, w którym Matt zajmuje się właśnie relokacją tych zwierząt.

Czytaj też: W ciągu 50 lat populacja zwierząt na Ziemi spadła o ok. 68 proc.

"Najbardziej australijska rzecz"

Dlatego spotkanie z 4-metrowym krokodylem noszącym sugestywne imię – Łamacz Kości – nie było dla niego żadnym problemem. Tym bardziej że z tym konkretnym zwierzęciem "zna się" od lat. Jak stwierdził Wright, "Łamacz Kości jest krokodylem o złej samoocenie i wałęsa się tam, gdzie nie ma innych wielkich przedstawicieli swojego gatunku".

– Zostań, siadaj, siadaj – mężczyzna instruował zwierzę, kiedy te było oddalone od niego zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

holderName

Apel 11 tys. naukowców. "Mamy moralny obowiązek"

Wright nie poprzestał na słowach – na instagramowym wideo można zobaczyć, jak własnoręcznie zanurza głowę gigantycznego gada w wodzie.

Film z tego niezwykłego spotkania został przez wielu użytkowników w komentarzach okrzyknięty "najbardziej australijską rzeczą, jaką widzieli".

holderName

Czytaj też: Wymieranie ssaków staje się bezprecedensową "drugą falą". Ostrzeżenie naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów