Asus A88X-Gamer - płyta główna FM2+ z funkcjami dla graczy

Asus A88X-Gamer - płyta główna FM2+ z funkcjami dla graczy
Źródło zdjęć: © chip.pl

07.08.2014 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linia płyt głównych Asus z podstawką FM2+ zostanie poszerzona o pozycję zaprojektowaną z myślą o graczach ? model A88X-Gamer. W ręce użytkowników trafi wraz z łącznością sieciową Intel Gigabit Ethernet, która ma dostarczać szybką, wolną od opóźnień rozgrywkę online, technologią SupremeFX odpowiadającą za wysokiej jakości dźwięk oraz komponentami Gamer's Guardian. Dodatkowo z oprogramowaniem AI Suite 3 zwiększanie wydajności układów AMD APU ma być przystępne nawet dla mniej zaawansowanych osób.

A88X-Gamer wykorzystuje technikę SupremeFX, która wykazuje stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 115 dB. Specjalna osłona ma zachowywać integralność sygnałów audio i chronić chipset audio przez zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI). Widoczna "czerwona linia" odseparowuje komponenty SupremeFX od pozostałych części płyty głównej. To połączenie ma skutecznie eliminować interferencję analogową, zapewniając wysoką jakość dźwięku. Do tego kondensatory ELNA dostarczać mają cieplejsze, naturalne brzmienie.

Układ dźwiękowy ma wbudowany wzmacniacz, który obsługuje najwyższej jakości, 300-omowe słuchawki, zapewniając ponoć jakość dźwięku dorównującą dedykowanej karcie dźwiękowej.

W płycie łączność sieciowa obsługiwana jest przez Intel Gigabit Ethernet. Technologia ta jest w pełni kompatybilna z procesorami Intel, co przekładać się ma na wysoką przepustowość protokołów TCP i UDP, zmniejszone zapotrzebowanie na moc obliczeniową i większą wydajność podczas gry.

Komponenty Gamer's Guardian, jak zapewnia Asus, są ponoć najwyższej jakości i oferują znakomitą ochronę. Wśród nich znalazły się:

- Wymienne bezpieczniki, chroniące porty i gniazda DRAM przed przepięciami
- Japońskie kondensatory 10K black-metallic, które zapewniać mają wytrzymałość na wysokie temperatury oraz dłuższą żywotność
- Osłony ESD na portach USB, złączach audio i portach Ethernet (LAN), zabezpieczające płytę przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).

Płyta A88X-Gamer wykorzystuje moduł regulacji napięcia DIGI+, który ma zwiększać wydajność, osiągi oraz niezawodność, a nierdzewny, chromowany panel I/O oferuje rzekomo trzykrotnie dłuższą żywotność niż panele tradycyjne.

Zastosowany w płycie panel kontrolny AI Suite 3 pozwala użytkownikom na zmianę niemal każdego ustawienia systemu. Zachowuje równowagę pomiędzy osiągami, stabilnością i wydajnością - a wszystko to z poziomu łatwego w obsłudze interfejsu.

Płyta Asus A88X-Gamer będzie dostępna w Polsce pod koniec sierpnia br.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy Colin McRae Rally wywołał ogromne oburzenie graczy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)