"Ambicja - epilog" - film Polaków przypomina, że jedna z najbardziej ambitnych kosmicznych misji właśnie się kończy

"Ambicja - epilog" - film Polaków przypomina, że jedna z najbardziej ambitnych kosmicznych misji właśnie się kończy28.09.2016 12:37
"Ambicja - epilog" - film Polaków przypomina, że jedna z najbardziej ambitnych kosmicznych misji właśnie się kończy
Źródło zdjęć: © ESA

Studio Platige Image/Fish Ladder na zamówienie Europejskiej Agencji Kosmicznej stworzyło film przypominający, że poznawanie kosmosu wciąż trwa. Krótki film obraca się wokół misji Rosetta, która polegała na wysłaniu sondy na powierzchnię komety.

Misja Rosetta stworzył film zatytułowany "Ambicja".

Teraz misja Rosetta dobiega końca, 3. września sonda osiądzie na powierzchni komety i zostanie wyłączona. A sama kometa będzie oddalać się od Słońca i powracać w nasze okolice co 6,5 roku.

Z tej okazji ESA zamówiła u Platige Image i ich agencji kreatywnej - Fish Ladder - nowy film. Występuje w nim ta sama dziewczyna, która w "Ambicji" grała rolę uczennicy. Dziś jednak jest już mistrzem i sama przemierza kosmos. W trakcie podróży przypomina sobie szkolenie i misję Rosetta. Wraca więc do archiwum.

Za reżyserię "Ambicji - epilog" odpowiada Maciej Jackiewicz. Nowy *film kręcony był w Polsce - najpierw w Puszczy Kampinoskiej, a później w pałacu Na Wyspie *w warszawskich Łazienkach. O ile jednak pierwsza "Ambicja" była piękną opowieścią o nauce i wytrwałości człowieka, zrozumiałą nawet dla laików, tak epilog wymaga znajomości tematu i wyjaśnień.

_ js _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)