Trwa ładowanie...
dt21dxg

Amazon opatentował "klatki" dla pracowników, ale nie będzie ich używać

Amerykański gigant sprzedaży internetowej ma wyjątkowo kiepską reputacje jeśli chodzi o traktowanie pracowników. Reputacja ta została jeszcze bardziej nadszarpnięta, przez odkrycie niepokojącego patentu Amazona – klatek dla pracowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klatka dla ludzi nie weszła nigdy do produkcji
Klatka dla ludzi nie weszła nigdy do produkcji (Biuro Patentowe Stanów Zjednoczonych)
dt21dxg

Patent został przyznany firmie w 2016, ale nigdy nie został zrealizowany. Jest to specjalny pojazd do transportu pracowników Amazona. W magazynach firmie, oprócz ludzi, pracują maszyny i roboty. Aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom Amazon obudował pojazd (tylko na papierze) metalową klatką.

Patent został odkopany przez dwóch naukowców zajmujących się badaniem etyki sztucznej inteligencji Kate Crawford i Vladana Jolera. W swojej pracy napisali o patencie: "niezwykły przykład alienacji pracowników, przełomowy moment w relacjach ludzi i maszyn".

Odkrycie patentu przez naukowców skomentował na Twitterze wiceprezes Amazona Dave Clark: Czasem nawet złe pomysły są zgłaszane do biura patentowego. Ten nigdy nie był wprowadzony. Opracowaliśmy dużo skuteczniejszą sposób – kamizelkę dla pracowników, która "unieruchamia" wszystkie roboty w najbliższej odległości."

źródło: bussinessinsider.com

dt21dxg

Podziel się opinią

Share

dt21dxg

dt21dxg
Więcej tematów