Europejski strajk pracowników Amazona

Europejski strajk pracowników Amazona
Źródło zdjęć: © huffpost.com

17.07.2018 11:29, aktual.: 17.07.2018 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecki związek zawodowy Verdi ogłosił jednodniowy strajk, domagając się lepszych warunków pracy w hurtowniach Amazon. Jest to kolejny protest, po tym jak hiszpańscy pracownicy ogłosili strajk.

W dniach 16-18 lipca, dokładnie podczas wyprzedaży na Amazonie, znanych także jak Prime Day, niemieccy i hiszpańscy pracownicy będą strajkowali. Domagają się podpisania wznowionego układu pracy, który musi zagwarantować podwyższenie płac (w tym za pracę w nocy i za nadgodziny) oraz zwiększenie czasu przerw.

Stefanie Nutzenberger, szefowa niemieckiego związku, mówi: "Przesłanie jest jasne – światowy potentat bogacąc się, jednocześnie oszczędza na zdrowiu pracowników". W Niemczech strajki są w sześciu hurtowniach Amazona, a w Hiszpanii strajk wydłużony został do 3 dni. Reuters podaje, że w Polsce pracownicy Amazona wykonują tylko to minimum, które jest zadeklarowane w umowie o pracy.

Oczywiście, dla amerykańskiego producenta jest to wielki cios. Dokładnie w dniach protestu Amazon organizował wyprzedaże Prime Day. W wyniku strajków zostaną opóźnione dostawy. Jednak, jak podaje portal Bankier.pl, biuro prasowe Amazona zapewnia, że są oni bardzo dobrym pracodawcą, a informacje o strajku są nieprawdziwe.

- By walczyć z mitami na nasz temat, otworzyliśmy nasze centra logistyki dla zwiedzających. Zapewniamy bezpieczne oraz dobre warunki pracy i zachęcamy każdego, aby sam się przekonał, odwiedzając jedno z naszych centrów – mówi.

Oprócz tego dodaje, że od 2010 roku Amazon zainwestował w Europie ponad 15 miliardów euro i stworzył ponad 65 000 miejsc pracy. Są to bardzo dobre stanowiska z wysoce konkurencyjną płacą i atrakcyjnymi benefitami, między innymi takimi jak program Postaw na Swój Rozwój, który opłaca 95% czesnego wybranych kursów zawodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także