Alternatywa dla roweru i hulajnogi. Genialny sposób na miejską komunikację

Alternatywa dla roweru i hulajnogi. Genialny sposób na miejską komunikację
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | maxbelchenko
Monika Zonenberg

10.08.2018 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczególnie kiedy pogoda za oknem sprzyja, nie chcemy spędzać upalnych godzin w autobusach czy tramwajach. Zamiast tego warto wybrać gadżet, dzięki któremu szybko dostaniemy się do celu i będziemy się dobrze bawić. Zobacz, jaką deskorolkę elektryczną warto wybrać.

Zalety deskorolki elektrycznej
Klasyczna deskorolka wymaga czasu, by poczuć się na niej pewnie. Jazda na niej wymaga wysiłku i dobrej kondycji, ponieważ prędkość i dystans, który na niej pokonujemy, zależy od siły naszych nóg. Dużo wygodniejszą opcją są deskorolki elektryczne, którymi sterujesz za pomocą ciężaru własnego ciała. Ten nieduży gadżet jest przydatny podczas ciepłej pogody - szybko możesz dojechać na nim do pracy czy szkoły, a następnie wziąć w rękę i wnieść tam, gdzie spędzisz więcej czasu. Kolejnym jego plusem jest fakt, że może używać go zarówno dziecko, jak i osoba dorosła. Wystarczy naładować sprzęt i można z niego korzystać.

Obraz
© iStock.com

Jak działa deskorolka elektryczna?
Deskorolka elektryczna, która znana jest także pod pojęciem "hooverboard", składa się z dwóch kół umieszczonych po obu stronach deski o specyficznym kształcie. Na niej wyprofilowane jest miejsce, na którym umieszczamy stopy. W zależności od modelu, kierowanie deskorolka może odbywać się na trzy sposoby. Kierunek i prędkość jazdy możesz wybierać za pomocą balansu ciałem, pilota lub smartfona. Pierwszy sposób wymaga odrobinę wprawy - pochylając się do przodu, rozpędzamy deskorolkę, a do tyłu - hamujemy. Jeśli chcemy skręcić, naciskamy nogą mocniej na jedną z platform i wtedy deskorolka zaczyna lekko się obracać i jechać w wybranym kierunku. Choć cały proces może wydawać się skomplikowany, po krótkiej chwili sterowanie stanie się instynktowne i bajecznie proste.

Wybierz idealny model
Decydując się na zakup elektrycznej deskorolki, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych jej cech. Przede wszystkim zastanów się, czy gadżet ten będzie przez ciebie używany jedynie w ramach rozrywki, czy jako środek codziennej komunikacji. Deskorolka jest wyposażona w akumulator o różnej pojemności, który warunkuje dystans, który może pokonać przy jednym ładowaniu. Drugą ważną kwestią są potencjalne osoby, które będą korzystać z urządzenia. Maksymalna prędkość, którą może rozwinąć deskorolka, różni się w zależności od modelu. Niektóre z nich mogą osiągnąć nawet ponad 40 km/h, co oczywiście daje dużo frajdy, jednak dla najmłodszych może być niebezpieczne. Trzecią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są elementy dodatkowe. Niektóre z modeli wyposażone są w głośniki lub lampki, jednak za nie przyjdzie ci zapłacić trochę więcej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)