A Ty wiesz. gdzie jest twój ksiądz? Sprawdź w aplikacji!

A Ty wiesz. gdzie jest twój ksiądz? Sprawdź w aplikacji!

A Ty wiesz. gdzie jest twój ksiądz? Sprawdź w aplikacji!
Źródło zdjęć: © Fotolia / Africa Studio
19.01.2015 15:55, aktualizacja: 20.01.2015 09:26

"Nie wie pan, pod którym numerem jest i za ile u nas będzie"? Parafianie z Kamionek mogą odetchnąć z ulgą, bo dla nich problemy z takimi pytaniami w trakcie "kolędy" się skończyły. Ich proboszcza można bowiem namierzyć dzięki aplikacji Endomondo.

Na stronie parafii, w zakładce zatytułowanej „Boże Narodzenie i plan kolędy 2014/2015”, poza standardowymi informacjami o terminach, ulicach i numerach domów, które ma odwiedzić duchowny, można znaleźć odnośnik o tajemniczo brzmiącej nazwie „[szukaj księdza]”. Po jego kliknięciu otwiera się strona, dzięki której każdy może mieć wgląd w trasę pokonywaną przez proboszcza. To możliwe za sprawą aplikacji Endomondo. W zamyśle jest ona przeznaczona dla osób aktywnych –. jeżdżących rowerem, biegających, pływających, by móc analizować wyniki treningów. Zapewne twórcy nie przewidzieli, że może posłużyć jako narzędzie do śledzenia przebiegu „kolędy” .

Na profilu o nazwie „X Jakub”, należącym do księdza Jakuba Lechniaka, proboszcza parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem bł. Matki Teresy z Kalkuty, wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić w czasie rzeczywistym trasę, wzdłuż której odbywa się wizyta duszpasterska. Dowiedzą się też, ile kilometrów mierzyła, jak był czas jej trwania oraz ile kalorii spalił „X Jakub”. Z założenia jednak najbardziej wszystkich interesującą jest informacja o tym, jak daleko od ich miejsca zamieszkania znajduje się obecnie ksiądz. Dzięki temu parafianie są w stanie określić (mniej więcej), na kiedy należy być zwartym i gotowym.

Obraz
© (fot. Lokalizacja.info)

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Dowiedz się, jak zhakować samochód

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)