20 tys. rodzin pod lupą Wielkiego Brata

20 tys. rodzin pod lupą Wielkiego Brata04.08.2009 15:00
20 tys. rodzin pod lupą Wielkiego Brata

Tysiące Brytyjczyków zostanie objętych rządowym projektem, który ma na celu ścisłe monitorowanie najbardziej patologicznych rodzin w kraju. W domostwach obywateli zainstalowane zostaną kamery przemysłowe śledzące ich każdy ruch.

Edward Michael Balls, brytyjski minister ds. dzieci, szkół i rodzin, oznajmił, że rząd przeznaczy ponad 40. mln funtów na zakup i instalację kamer przemysłowych (CCTV), które będą 24 godziny na dobę śledzić 20 tys. najbardziej patologicznych rodzin w kraju.

288760798573246611
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiterimages)

Kamery przemysłowe mają monitorować każdy aspekt życia wytypowanych rodzin - w tym sprawdzać czy dzieci odrabiają prace domowe i chodzą do szkoły, o której idą spać, co jedzą oraz generalnie - jak zachowują się domownicy. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, do monitorowanego domu zostanie wysłany specjalny patrol ochrony. Pomysłodawcy szacują, że dzięki temu zmniejszy się również poziom alkoholizmu czy narkomanii we wskazanych rodzinach.

Jak dotychczas programem Family Intervention Project (FIP) zostało objętych około 2 tys. rodzin. Władze chcą jednak by w ciągu najbliższych dwóch lat liczba to zwiększyła się do 2. tysięcy.
Balls powiedział, że rozwiązanie ma na celu wyeliminowanie sytuacji, w której młodzi obywatele z powodu trudnej sytuacji rodzinnej zostają kryminalistami.

Źródło: Daily Express

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)