Zagrożenia przy płaceniu kartą, niebezpieczne kierunki turystyczne i nowe przepisy dla kierowców

Zagrożenia przy płaceniu kartą, niebezpieczne kierunki turystyczne i nowe przepisy dla kierowców

Zagrożenia przy płaceniu kartą, niebezpieczne kierunki turystyczne i nowe przepisy dla kierowców
Źródło zdjęć: © Fotolia
28.10.2015 13:58, aktualizacja: 28.10.2015 15:07

Ceny towarów w sklepach internetowych są często niższe, niż w sklepach stacjonarnych. Łatwość z jaką można kupić bilety do kina, na pociąg lub samolot, buszować w sklepach zlokalizowanych na całym świecie, prostota rezerwacji hotelu, samochodu, czy kupna wakacji.

Ceny towarów w sklepach internetowych są często niższe, niż w sklepach stacjonarnych. Łatwość z jaką można kupić bilety do kina, na pociąg lub samolot, buszować w sklepach zlokalizowanych na całym świecie, prostota rezerwacji hotelu, samochodu, czy kupna wakacji. To wszystko przemawia za tym, żeby kupować towary i usługi za pośrednictwem internetu. Wiele osób obawia się jednak płacenia w sieci używając swoich kart. Kartę ma praktycznie każdy posiadacz konta bankowego, ale do płacenia nią w internecie używa jej tylko niewielki odsetek ich posiadaczy. Czy te osoby ryzykują? Czy płacenie kartą w sieci jest w ogóle bezpieczne?

W drugiej części programu porozmawiamy o niebezpiecznych kierunkach turystycznych. Tunezja, Egipt i Turcja - kraje te od lat przodowały na liście najczęściej odwiedzanych przez Polaków miejsc. Biura podróży kusiły turystów niskimi cenami, licznymi atrakcjami, świetną pogodą. Od jakiegoś czasu borykają się jednak z ogromnym problemem - muszą radzić sobie z działającymi na ich terenie islamistami, których aktywność terrorystyczna jest wymierzona także w turystów. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoich komunikatach dotyczących bezpieczeństwa podróży, odradza podróże do Tunezji, a także do Egiptu, z wyłączeniem wyjazdów grupowych odbywanych wyłącznie drogą lotniczą bezpośrednio do wskazanych miejscowości turystycznych. W stosunku do Turcji stosuje natomiast ostrzeżenie przed podróżą. Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć na pytania, czy podróże do tych krajów mogą być bezpieczne, co robić, aby wypoczywać w spokoju i na ile poważnie należy traktować komunikatu MSZ.

Na koniec rozmawiamy o tym co dotyczy wszystkich kierowców, a więc większość z nas. Od nowego roku w życie wchodzą zmiany prawne, które wymierzone są w piratów, którzy permanentnie dostają punkty karne. Szkolenia reedukacyjne, które dotąd były stosunkowo tanie i krótkie, zdrożeją i wydłużą się. Już nie będzie tak łatwo pozbyć się 6 punktów, a w związku z tym nawet zatwardziali zbieracze kar zaczną bardziej szanować swoje konta. Czy to poprawi bezpieczeństwo? Mamy nadzieję.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)