Nowa aplikacja Navigon dla Androida

Nowa aplikacja Navigon dla Androida

Nowa aplikacja Navigon dla Androida
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
21.10.2011 14:24, aktualizacja: 21.10.2011 14:36

Można już pobrać nową wersję “NAVIGON for Android 4.0”. Dzięki aplikacji użytkownicy będą otrzymywać regularne aktualizacje map, a “NAVIGON MyMaps” pozwoli zarządzać mapami z poziomu telefonu - można wybierać tylko te, z których chce się w danym momencie korzystać. Kolejne nowości to 3 dodatkowe opcje w menu oraz usprawniony interfejs użytkownika. Aplikacja może być rozszerzona o dodatkowe funkcje, które można kupić z poziomu urządzenia. Oprogramowanie nawigacyjne można też uruchomić na tabletach z wersją systemu Android - Honeycomb. Do 2 listopada aplikacja i subskrypcje map oferowane są w promocyjnej cenie

Specjalny manager “NAVIGON MyMaps”. pozwala wyposażyć aplikację w tylko te mapy, które są potrzebne na najbliższą podróż, co pozwala zaoszczędzić miejsca w urządzeniu na inne materiały - zdjęcia czy muzykę. Po raz pierwszy aktualizacje map są dostępne dla aplikacji poprzez usługę “NAVIGON FreshMaps XL”. Dzięki jednorazowej płatności użytkownicy będą otrzymywać nowe mapy co kwartał przez dwa lata. Użytkownicy regionalnych wersji oprogramowania dodatkowo otrzymują aktualizację map do wersji europejskiej (EU 44).

Nowe opcje w menu i przejrzysty interfejs

NAVIGON for Android 4.0 oferuje dodatkowe informacje dzięki wprowadzeniu “NAVIGON Cockpit”. - specjalnego kokpitu, na którym wyświetlane są wskazówki nawigacyjne, średnia prędkość czy przyspieszenie. Dane dotyczące czasu, prędkości i wysokości mogą być przechowywane i przeglądane później. NAVIGON zmienił też interfejs użytkownika - oprogramowanie optymalnie dostosuje się teraz do wielkości wyświetlacza urządzenia i jest łatwiejsze w obsłudze. Aby zapewnić lepszą orientację, na mniejszych ekranach wyświetlane są tylko najczęściej używane opcje. NAVIGON for Android 4.0 jest kompatybilny z wersją Android Honeycomb i działa również na tabletach z tym systemem.

Dodatkowe funkcje

Możliwości „NAVIGON for Android 4.0”. zwiększają nowe funkcje: “Emergency Help” wyświetla obecną pozycję i pomaga odnaleźć najbliższy posterunek policji, szpital, aptekę czy stację benzynową. “Country Information” dostarcza informacji związanych z danym krajem, takich jak obowiązujące limity prędkości. Dzięki możliwości zakupu dodatków z poziomu aplikacji użytkownicy mogą dostosować oprogramowanie do swoich potrzeb: dla fanów zwiedzania i miłośników jedzenia dostępny jest przewodnik “Michelin Restaurant and Hotel Guide” oraz “Michelin Green Guide”. Można też zakupić pakiet celów specjalnych, podzielonych na kategorie, takie jak zdrowie, wypoczynek czy fotoradary. Dodatkowo, dla wszystkich nowych klientów dostępna jest funkcja “Traffic Live”, informująca o utrudnieniach w ruchu drogowym. Wszystkie dodatki mogą być kupione w sklepie Android Market i zapłacone poprzez Google Checkout.

Ceny i dostępność

Aktualizacja do pełnej wersji oraz NAVIGON select jest już dostępna do pobrania. Obecni klienci mogą ściągnąć bezpłatną aktualizację z Android Market. Do 2 listopada można kupić wersję europejską w promocyjnej cenie 47,95 EUR (zamiast 59,95 EUR) oraz wersję regionalną za 39,95 EUR (zamiast 49,95 EUR). NAVIGON FreshMaps XL kosztuje 19,95 EUR (zamiast 29,95 EUR) dla wersji europejskiej. Użytkownicy regionalnej wersji w okresie promocyjnym zapłacą 29,95 EUR (zamiast 39,95 EUR). Jednocześnie otrzymają dostęp do map całej Europy (44 kraje).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)