Trwa ładowanie...

Współzałożyciel Neuralink chce stworzyć Jurassic Park. Twierdzi, że istnieje do tego technologia

Max Hodak, bliski współpracownik Elona Muska, chce stworzenia prawdziwego Parku Jurajskiego i zupełnie nowych, "super egzotycznych" dinozaurów. Jego zdaniem to wszystko jest możliwe.

Share
Kontrowersyjny pomysł stworzenia Parku Jurajskiego
Kontrowersyjny pomysł stworzenia Parku JurajskiegoŹródło: Pixabay
d1y6nyd

Max Hodak znany jest ze swoich kontrowersyjnych pomysłów i bliskiej współpracy z Elonem Muskiem nad pierwszym na świecie interfejsem mózg-komputer. Tym razem Hodek nie wypowiadał się na temat łączenia mózgu z Internetem, ale odniósł się do dobrze znanych fanom kina filmów "Park Jurajski" oraz "Jurassic World", które powstały na podstawie kultowej książki Michaela Crichtona.

Prawdziwy Park Jurajski

Hodak zaproponował stworzenie prawdziwego Parku Jurajskiego, w którym żyłyby dinozaury. Swoim pomysłem podzielił się na Twitterze, gdzie napisał: "prawdopodobnie moglibyśmy zbudować Park Jurajski, gdybyśmy chcieli". Dodał również: "nie byłyby to genetycznie autentyczne dinozaury. Może 15 lat hodowli + inżynierii, aby uzyskać super egzotyczne, nowe gatunki".

Pomysł wydaje się dość kontrowersyjny, podobnie jak wykorzystywanie postępu w badaniach genetycznych do tworzenia zupełnie nowych gatunków. Portal Futurism.com zaznacza, że działacze na rzecz ochrony przyrody od dawna mówią o zagrożeniach związanych ze wskrzeszaniem dawno wymarłych gatunków i dodawaniem nowych form różnorodności biologicznej.

Zdaniem ekspertów gatunki, które wymarły, nie bez powodu funkcjonowały w innych ekosystemach niż te, z którymi mamy do czynienia obecnie. Dlatego ich wskrzeszenie można porównać do wprowadzenia nowego inwazyjnego gatunku do ekosystemu nieprzystosowanego do ich utrzymania. Dodatkowo wiele wątpliwości budzą perspektywy klonowania i wykorzystywania zachowanego materiału genetycznego.

Zobacz też: Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y6nyd

Podziel się opinią

Share
d1y6nyd
d1y6nyd
Więcej tematów