ycipk-461sp3

Wpadł handlarz nielegalnego oprogramowania

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali 23-letniego mieszkańca Ustki, który sprzedawał przez Internet nielegalne oprogramowanie sprowadzane z Chin oraz USA. Straty producentów oprogramowania oszacowane zostały na co najmniej 70 tysięcy złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadł handlarz nielegalnego oprogramowania
ycipk-461sp3

Funkcjonariusze wpadli na trop osoby handlującej nielegalnym oprogramowaniem analizując portale aukcyjne. Śledczy nabrali podejrzeń co do autentyczności oferowanego oprogramowania ponieważ sprzedawane było ono po zaskakująco niskich cenach.

W trakcie przeszukania mieszkania 23-letniego mieszkańca Ustki, śledczy zabezpieczyli ponad 10. płyt DVD zawierających nielegalne oprogramowanie. Uwagę Policjantów zwróciło kilkadziesiąt podrobionych płyt z pakietami biurowymi jednej z wiodących na rynku firm informatycznych ponieważ wykonane one były w sposób łudząco podobny do oryginałów.

(fot. Komenda Miejska Policji w Słupsku)
Podziel się
ycipk-461sp3

Dodatkowo, w zabezpieczonym komputerze funkcjonariusze odkryli specjalnie zaszyfrowany dysk na którym znajdowało się około 20. gier komputerowych nie posiadających legalnych licencji. Dysk zawierał także ponad setkę elektronicznych certyfikatów z kluczami do sprzedawanych dodatkowo przez 23 latka na aukcjach elektronicznych programów.

Za oszustwa grozi podejrzanemu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Słupsku

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-461sp3

ycipk-461sp3
ycipk-461sp3