W końcu! "Grosza daj" i inne przeboje z "Wiedźmina" już na Spotify

W końcu! "Grosza daj" i inne przeboje z "Wiedźmina" już na Spotify

W końcu! "Grosza daj" i inne przeboje z "Wiedźmina" już na Spotify
Źródło zdjęć: © Netflix
Barnaba Siegel
24.01.2020 09:32, aktualizacja: 24.01.2020 11:48

Długo kazał czekać Pan Netflix na to, aż miliony fanów zapuszczą sobie ścieżkę dźwiękową z "Wiedźmina" w cywilizowanej wersji. Czyli album ze wszystkimi kawałkami w jednym miejscu - na przykład na Spotify. No to co, gotowi? "Grosza rzuć Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij, o-oo"!

Przyznam, że nie spodziewałem się, że "Toss A Coin To Your Witcher" zrobi taką karierę. Początkowo kawałek w ogóle mnie nie chwycił - wrócił mi za to do głowy po kilku dniach i już nie chciał stamtąd wyjść. Być może tego sukcesu nie spodziewali się i sami twórcy, skoro nie uczynili z "Grosza rzuć" muzyki otwierającej każdy odcinek.

Tymczasem przez internet przeszło tornado. Memy, "zakochane" posty, niezliczone już covery i cytująca tekst największa gwiazda internetu, czyli Elon Musk. Chwilę trwało, zanim dostaliśmy pełen soundtrack - i o to jest!

Wiedźmin OST - ścieżka dźwiękowa

Muzyki z serialu "Wiedźmin" można w tym momencie posłuchać na:

O dziwo, muzyki nie ma jeszcze na Google Play. Albo jeszcze nie zdążyła się przecisnąć przez hordy coverów i metalowych zespołów klasy C, które postanowiły też skorzystać ze słowa "witcher".

Za to pod sytuację pięknie postanowił się podłączyć się polski oddział Warnera

Wiedźmin "Toss A Coin" - najlepsze covery

Internauci potrzebowali dosłownie chwili, żeby zacząć nagrywać swoje wersje piosenki Jaskra. Na pierwszy ogień oczywiście poszły covery metalowe czy wersja instrumentalna na skrzypce. Ale w Polsce sensację zrobiła także wersja śpiewana po śląsku, czyli "Kotlok daj hekserowi".

Ja jednak nie mam wątpliwości, że najlepiej z tematem poradził sobie... rosyjski chór.

Po sieci zaczęły krążyć petycje z prośbami do organizatorów Open'era, aby zaprosili tam Joey Bateya, czyli serialowego Jaskra. Jeśli tak się stanie, to niech na scenie towarzyszą mu właśnie rosyjscy śpiewacy z Filharmonii Omskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)