Windows 7 RC tylko do 15 sierpnia

Windows 7 RC tylko do 15 sierpnia
Źródło zdjęć: © IDG

24.06.2009 10:00, aktual.: 24.06.2009 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił, że 15 sierpnia br. zablokuje możliwość pobierania wersji Windows 7 RC ze swoich serwerów. Jednocześnie wiadomo, że jeśli ktoś ściągnie odpowiedni plik przed tą datą, to później będzie mógł normalnie aktywować system. Firma nie zamierza bowiem zablokować wysyłania kodów-kluczy.

"Akcja pobierania Windows 7 RC zakończy się 1. sierpnia. Po tym terminie użytkownicy nie będą mogli pobrać systemu z naszych serwerów. Jednocześnie pozostawimy możliwość instalowania wcześniej pobranych wersji i aktywowania ich za pomocą kluczy, które wciąż pozostaną dostępne" - napisał na swoim blogu Stephen Rose, jeden z pracowników Microsoftu.

Microsoft potwierdził, że premiera Windows 7 odbędzie się 2. października. Firma dodała, że wersja RC systemu będzie aktywna do 1 czerwca 2010 roku. Od 1 marca 2010 roku Windows RC będzie się także automatycznie zamykał po dwóch godzinach od uruchomienia systemu.

Osoby korzystające z wersji Windows 7 Beta spotkają się z automatycznym wyłączeniem systemu znacznie wcześniej - już 1 lipca. Wiadomo też, że Beta ostatecznie wygaśnie 1 sierpnia.

Windows 7 RC można pobrać ze strony Microsoftu. Tam również otrzymuje się klucz do wersji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także