Windows 10: system, z którego zadzwonisz i odpiszesz na SMS-a

Windows 10: system, z którego zadzwonisz i odpiszesz na SMS-a

Windows 10: system, z którego zadzwonisz i odpiszesz na SMS-a
Źródło zdjęć: © chip.pl
23.10.2014 10:43, aktualizacja: 23.10.2014 11:43

Microsoft wypuścił dzisiaj nową wersję testową Windowsa 10, oznaczoną numerem 9860. Oprócz poprawek, pojawiło się w niej kilka nowych funkcji, które z pewnością was zainteresują.

Korzystamy z coraz większej liczby urządzeń, przez co możliwość ich wzajemnej integracji z dnia na dzień staje się coraz bardziej potrzebna. Zauważył to Apple, który w swoim nowym systemie operacyjnym Yosemite dodał możliwość odbierania/wykonywania rozmów telefonicznych i obsługi SMS-ów z poziomu Mac OS-a. Zauważył to również Microsoft i w tym przypadku stworzył o wiele lepsze od Apple'a rozwiązanie.

Windows 10 pozwoli na "podłączenie" do niego telefonu z dowolnym systemem operacyjnym, dzięki czemu na otrzymanego SMS-a, czy przychodzącą rozmowę telefoniczną odpowiemy (lub nie) bez konieczności sięgania po telefon. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja i istnieje szansa, że wersja konsumencka nowego systemu Microsoftu ograniczy integrację do modeli telefonów z zainstalowanym Windows Phone, jednak jak na razie analiza API opublikowana w serwisie developer-technie wskazuje, aby Microsoft zaimplementował takie ograniczenie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szukasz bezpłatnych map offline dla Androida?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)