Trwa ładowanie...
holderName

Wielka wpadka Google. Ujawnił lokalizację tajnej bazy wojskowej

Mapy Google są świetną pomocą dla użytkowników. Okazuje się, że to skarb dla szpiegów. Wystarczy, że gigant się zapomni i odkrywa tajemnice narodowe. Tak się stało na Tajwanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Google opublikował zdjęcia tajnej bazy
Google opublikował zdjęcia tajnej bazy (Wikimedia Commons CC BY-SA)
holderName

Mapy Google po ostatniej aktualizacji były tak szczegółowe, że pokazywały w Tajwanie nawet… wojskowe bazy. Wraz z wyposażeniem - wyrzutniami rakiet typu Patriot. Bez problemu dało się zobaczyć, gdzie dokładnie stoją.

   google
(google)

Tajwańskie władze wyjaśniają, że największe tajemnice nie zostały ujawnione. Ale Google szybko musiało naprawić swój błąd i zamazać lokalizację. Możemy się domyślać, że kto miał o bazach wiedzieć, ten pewnie i tak wiedział. Służby wywiadowcze wielu państw mają swoich informatorów i potrafią zdobyć takie informacje. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja jest znacząca i wiele mówi o współczesności. Popularna aplikacja technologicznego giganta, z której może korzystać każdy, zdradza dziś lokalizację wojskowych baz państwa. W takich czasach żyjemy.

holderName

To nie pierwszy tego typu przypadek. Aplikacja Polar odkryła tysiące lokalizacji powiązanych z wojskami Stanów Zjednoczonych, FBI, NSA i innymi istotnymi agencjami państwowymi. Na początku 2018 roku doszło do podobnej sytuacji. Strava - aplikacja fitness do biegania - ujawniła setki identycznych tras biegowych wokół pustkowia. Szybko okazało się, że z aplikacji korzystali żołnierze wojsk Stanów Zjednoczonych, a obiekt, który mijali, to tajna baza wojskowa na pustyni.

Z kolei w październiku Belgijskie Ministerstwo Obrony zapowiadało pozew przeciwko Google. Kilka niewłaściwych zdjęć satelitarnych zostało umieszczonych w serwisie Google Maps. Były to tajne bazy wojskowe i elektrownie atomowe.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów