Trwa ładowanie...
d1cwzgc

Wideorejestrator samochodowy z Wi-Fi i GPS od Mio

Mio wprowadza na rynek nowe wideorejestratory samochodowe, MiVue serii 600. Pierwszym produktem dostępnym na polskim rynku jest model reprezentujący gamę urządzeń dotykowych: MiVue 658 WIFI.
Share
Wideorejestrator samochodowy z Wi-Fi i GPS od Mio
Źródło: Materiały prasowe
d1cwzgc

Dotykowe modele z serii 60. wyposażono w panoramiczny ekran 2,7” w formacie 16:9, układ Ambarella A7LA, a także możliwość nagrywania w trybie powyżej 30 klatek na sekundę. MiVue 658 WIFI może również nagrywać filmy w jakości Extreme HD.

Model MiVue 65. WIFI wyposażony jest w matrycę 4MPX. W połączeniu z jasną soczewką F1.8 i sześciowarstwowym szklanym obiektywem z filtrem IR użytkownicy dostają kamerę, która nagrywa obraz także w trudnych warunkach oświetleniowych.

Kąt widzenia w MiVue 65. WIFI zwiększono do 150 stopni, co pozwala łatwo nagrać wszystkie wydarzenia dziejące się przed samochodem. Wykorzystanie zaawansowanej optyki pozwala jednocześnie zminimalizować efekt rybiego oka oraz zniekształceń obrazu na krańcach.

d1cwzgc

Zastosowanie Ambarella A7LA5. w tym modelu umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Extreme HD 1296p. Po raz pierwszy w wideorejestratorach Mio pojawiła się także możliwość nagrywania wideo w kilku trybach liczby klatek na sekundę. W modelu z modułem WIFI może to być: 60 klatek na sekundę w rozdzielczości HD 720p, 30 lub 45 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD 1080p, bądź 30 klatkach na sekundę dla rozdzielczości Extreme HD 1296p.

Wi-Fi – nowość w wideorejestratorach

Model 65. wyposażono w moduł sieciowy, który poszerza zakres możliwości wykorzystania urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu, można połączyć MiVue bezpośrednio z telefonem komórkowym, bez stosowania żadnych przewodów. Poprzez specjalną aplikację dostępną na iOS oraz Androida można przesyłać filmy z wideorejestratora na portale społecznościowe, w tym nową platformę o nazwie MiVue Share.

Po włączeniu aplikacji, a następnie sparowaniu MiVue 65. WIFI z telefonem, można m.in. włączyć automatyczne tworzenie i przesyłanie do pamięci telefonu 20-sekundowych filmów, kiedy wideorejestrator wykryje, że doszło do kolizji. Z usługi można korzystać za pomocą konta Mio Advantage.

d1cwzgc

Moduł GPS i baza fotoradarów

W nowym urządzeniu można znaleźć takie dodatki jak moduł GPS, dzięki któremu urządzenie rejestruje dokładną pozycję pojazdu oraz jego prędkość. Informacje o położeniu są także wykorzystywane w połączeniu z wbudowaną bazą fotoradarów. Gdy pojazd zbliża się do punktu kontroli prędkości wideorejestrator za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia informuje o tym osobę kierującą, a także wyświetla dozwoloną prędkość jazdy. Baza fotoradarów w MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat ze strony użytkownika i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania. Bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo.

Dostępne są również m.in.: cyfrowy tempomat, możliwość uzupełniania bazy fotoradarów o własne punkty, trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.

*Cena: około 900 zł. *

d1cwzgc

Podziel się opinią

Share
d1cwzgc
d1cwzgc
Więcej tematów