Nowe nawigacje GPS - Mio Spirit 2015

Nowe nawigacje GPS - Mio Spirit 2015
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.05.2015 12:07, aktual.: 26.05.2015 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mio wprowadza na polski rynek najnowszą odsłonę swoich nawigacji samochodowych, serię Mio Spirit 2015. W jej skład wchodzą urządzenia z ekranem o przekątnej 4,3" oraz 5". Producent podniósł wydajność urządzeń i postawił na łatwość obsługi. Nowa seria właśnie wchodzi do sklepów.

Tegoroczna odsłona nawigacji Mio przynosi istotne zmiany wewnątrz urządzeń marki. Inżynierowie skupili się na maksymalnym podniesieniu szybkości ich działania i zwiększeniu mocy obliczeniowej. Wszystkie modyfikacje przeprowadzono z myślą, aby funkcja nawigowania była jak najbardziej efektywna.

Seria Mio Spirit 201. otrzymała dwie bardzo istotne modyfikacje. Wszystkie urządzenia, zarówno 4,3” modele Spirit 5000, jak i 5” modele Spirit 7000 wyposażono w procesor MStar MSB2531, 800MHz. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu mocy obliczeniowej nawigacje mogą szybciej wytyczyć trasę przejazdu, bądź zmodyfikować bieżące wskazówki podróży na podstawie otrzymanych danych TMC, lub po zmianie trasy.

Drugą ważną modyfikacją jest zmiana podstawy systemowej. Platforma Phoenix 1.8. która teraz obsługuje oprogramowanie Mio, wyraźnie podnosi wydajność systemu. Wraz z nowym procesorem zapewnia to bardziej efektywne spełnianie najważniejszego zadania nawigacji, prowadzenia do wyznaczonego celu.

W nowych nawigacjach zastosowano także bardziej pojemny akumulator 95. mAh. To ponad 30% więcej niż poprzedni. Dzięki temu Mio Spirit dłużej poprowadzi kierowców bez podłączenia do źródła zasilania, częściej będzie można korzystać z wbudowanej opcji nawigacji pieszej, bądź ładować inne urządzenia podczas podróży.

Mapy do wszystkich nawigacji Spirit 201. dostarczana firma Tele Atlas. Mio oferuje w nawigacjach oznaczonych „LM” możliwość bezterminowej i darmowej aktualizacji map przygotowywanych przez holendrów. Dodatkowo, każdy posiadacz nawigacji Spirit z serii 2015 ma możliwość skorzystania z wypożyczalni map z wszystkich regionów świata. W ten sposób można zaoszczędzić do 90% kosztu zakupu nowych danych, a czas wypożyczenia można dostosować do indywidualnych potrzeb. Mapy można wypożyczać na okres trzech, siedmiu lub trzydziestu dni. Podobnie każdy właściciel nowej nawigacji Mio może skorzystać darmowego okresu próbnego ostrzeżeń przed fotoradarami. Tryb demonstracyjny jest aktywny przez 90 dni od momentu pierwszego uruchomienia nawigacji, a po tym okresie wymaga płatnej subskrypcji.

W serii nawigacji Spirit 201. część urządzeń wyposażono w usługę TMC. W tych modelach działa ona bez żadnych dodatkowych kosztów dla użytkownika, także na terenie Polski. TMC pozwala unikać utrudnień na drogach, gdyż dzięki danym gromadzonym za pośrednictwem fal FM nawigacja wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych.

Pośród funkcjonalności, które znalazły się w nawigacjach Spirit 2015. a których brak w rozwiązaniach fabrycznych nawigacji proponowanych przez producentów aut jest np. usługa IQ Routes. Dzięki niej nawigacja podczas wyznaczania trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje użytkownikowi optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu. Z kolei usługa LearnMe Pro monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy: typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji.

Za pomocą programu MioMore Desktop, dla komputerów PC, użytkownicy mogą z wyprzedzeniem planować bardziej skomplikowane trasy. Można je następnie wgrywać do pamięci urządzenia i od razu rozpocząć podróż. Jeżeli zdecydują się na klasyczne planowanie podróży, to podpowiedzi szukanych fraz przyśpieszą cały proces.

Funkcja Find my car pozwala na zapamiętanie ostatniej pozycji samochodu, a następnie pomaga, korzystając z trybu pieszej nawigacji, odnaleźć drogę powrotną do pojazdu.

Podgląd skrzyżowań i rozjazdów w 3. pomaga zawsze orientować się jak należy jechać i gdzie dokładnie skręcić, a symulacja trasy w tunelu daje pewność, że w każdej sytuacji nawigacja prowadzi pewnie do celu.

Seria Mio Spirit 2015 dostępna będzie w Polsce od maja 2015. Ceny urządzeń zaczynają się od 299 zł dla modeli z wyświetlaczem 4,3”. oraz od 549 dla modeli z ekranem 5”.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także