Trwa ładowanie...
d3jnqs2

Używała patyczków do uszu. Dostała zakażenia czaszki

Kobieta przez lata codziennie czyściła swoje uszy bawełnianymi patyczkami. Nieoczekiwanym tego efektem stała się zagrażająca życiu infekcja czaszki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bawełniane patyczki doprowadziły do zagrażającej życiu infekcji czaszki.
Bawełniane patyczki doprowadziły do zagrażającej życiu infekcji czaszki. (Shutterstock.com)
d3jnqs2

Kobieta w pewnym momencie zauważyła, że ma problemy ze słuchem, zwłaszcza w lewym uchu. Zgłosiła się do lekarza, jednak ten zbadał ją i stwierdził, że to po prostu zapalenie ucha. W konsekwencji przepisał jej antybiotyki i odesłał do domu.

Te jednak nie podziałały. Pacjentkę zaniepokoił kolejny, tym razem bardzo poważny objaw – krwawienie z ucha. Podczas następnej wizyty u lekarza, okazało się, że kobieta ma w lewym uchu umiarkowaną głuchotę. Wykonano wtedy tomografię komputerową. Dała ona szokujące wyniki.

Zakażenie czaszki

Tak właśnie brzmiała diagnoza. Kobieta miała infekcję bakteryjną, która dosłownie zjadała jej czaszkę w pobliżu ucha. W tamtym miejscu kości jej czaszki były już cienkie jak płótno.

Pacjentka natychmiast wylądowała na stole operacyjnym. Zabieg trwał aż 5 godzin. Lekarze usuwali zakażoną tkankę i "naprawiali" uszkodzony kanał słuchowy.

d3jnqs2

Czytaj też: Polizał ją pies, amputowali jej ręce i nogi

Przyczyną kawałek włókna

Przyczyną infekcji były włókna bawełny, które znajdowały się w uchu pacjentki. Musiały tam tkwić latami i ulec zakażeniu – w tamtym miejscu zbierała się ropa. Według lekarzy, stan zapalny mógł trwać już od wielu lat.

Czytaj też: Superbakterii nic nie powstrzyma. Dotarła na Arktykę

d3jnqs2

Lekarze ostrzegają przed patyczkami

Używanie patyczków już od dawna jest odradzane przez lekarzy. Czyszcząc uszy w ten sposób, można je bardzo łatwo uszkodzić, a same patyczki często wpychają woskowinę jeszcze głębiej. Jak widać są też skrajne przypadki, w których może się to skończyć bardzo poważnymi konsekwencjami.

Źródło: Radio Zet

d3jnqs2

Podziel się opinią

Share

d3jnqs2

d3jnqs2
Więcej tematów