Użytkownicy Internet Explorera są głupsi?

Użytkownicy Internet Explorera są głupsi?

Użytkownicy Internet Explorera są głupsi?
Źródło zdjęć: © Microsoft
01.08.2011 14:43, aktualizacja: 03.08.2011 13:40

Z badania przeprowadzonego na części internautów wynikło, że ci korzystający z przeglądarek: Firefox, Safari, Chrome i Opera mają podobny do siebie współczynnik ilorazu inteligencji. Odstają od nich jedynie użytkownicy Internet Explorera.

Obraz

Autorem testu jest firma Aptiquant zajmująca się "doradztwem psychometrycznym". Wynik przeprowadzonych przez nią badań pokazał, że poziom IQ nie zmienił się na przestrzeni pięciu ostatnich lat u użytkowników przeglądarek internetowych niestworzonych przez firmę Microsoft, za to ci korzystający z Internet Explorera są inteligentni inaczej.

Autorów Internet Explorera mógłby zmartwić fakt, że według Aptiquant ich aplikacja jest obsługiwana przez mniej inteligentnych ludzi. Mógłby, lecz nie powinien - powodów ku temu jest co najmniej kilka. Wśród nich serwis Business Insider wymienia między innymi specyfikę testów IQ wypełnianych przez Internet (nie należą do najmądrzejszych), dużo częstsze występowanie IE w systemach zwykłych (patrz: mniej inteligentnych) użytkowników oraz niższą u nich znajomość Sieci (bezpieczeństwa, prywatności, istnienia innych przeglądarek).

Obraz
© (fot. Gizmodo) Kliknij, aby powiększyć
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)