Thermal Touch - dowolną powierzchnię zamienisz w powierzchnię dotykową

Thermal Touch - dowolną powierzchnię zamienisz w powierzchnię dotykową

26.05.2014 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Technologia produkcji ekranów dotykowych pozwala na budowę coraz większych, i coraz bardziej dokładnych, urządzeń. Ale nadal ma jedno ograniczenie – powierzchnia wrażliwa na dotyk zawsze będzie w pewien sposób ograniczona. Ale czy na pewno? Niemiecka firma Metaio pracuje nad rozwiązaniem, które będzie mogło zamienić wszystko w powierzchnię dotykową.

Opracowywana przez Metaio technologia o nazwie Thermal Touch, w odróżnieniu od technologii wykrywania dotyku w ekranach dotykowych, opiera się na wykrywaniu chwilowych zmian temperatury otoczenia, do jakich dochodzi w chwili, gdy dany obiekt zostanie dotknięty przez palec. Źródłem takiego podejścia do problemu wykrywania dotyku jest fakt, że Metaio GmbH od ponad dziesięciu lat zajmuje się technologią Augmented Reality –. pomysł, który w przypadku ekranu dotykowego nie ma większego sensu, w przypadku gogli, które w czasie rzeczywistym prezentują rozszerzoną rzeczywistość użytkownikowi, wydaje się już być całkiem praktyczny. W rezultacie cały otaczający nas świat mógłby stać się interaktywny.

Droga do tego nie jest jednak aż taka prosta. Na razie Metaio dysponuje działającym prototypem, który zbudowano z dwóch kamer (światło widzialne oraz kamera termograficzna) oraz tabletu wyposażonego w odpowiednią aplikację. Firma twierdzi, że w ciągu pięciu lat technologia Thermal Touch mogłaby zostać wprowadzona na rynek.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)