Trwa ładowanie...

Tak wygląda lądowanie samolotów szpiegowskich U-2 z bliska [Wideo]

Pilot Amerykańskich Sił Powietrznych udostępnił na swoim koncie na Instagramie materiały pokazujące lądowanie szpiegowskich samolotów U-2. Kontrolowanie maszyn jest niezwykle trudne, co sprawia, że samo wideo może zmrozić krew w żyłach.
Share
Lądowanie samolotu U-2
Lądowanie samolotu U-2Źródło: Instagram
d30un9z

Lockheed U-2 Dragon Lady to samoloty rozpoznawcze zbudowane dla CIA, ale używane również przez Amerykańskie Siły Powietrzne i NASA. Od zawsze piloci wspominali, że są to maszyny wymagające bardzo dużych umiejętności i niezwykle trudne do kontrolowanie w czasie lotu oraz lądowania.

Nagranie udostępnione przez użytkownika Instagrama o pseudonimie Extreme Ross pokazują, jak wiele wysiłku wymaga prawidłowe wylądowanie tą potężną maszyną.

- Myślę, że mogę wypowiedzieć się w imieniu każdego pilota U-2, kiedy powiem, że doświadczenie pierwszego startu z instruktorem to jedno z wydarzeń, które na zawsze zostanie w twojej pamięci. Później jest horror związany z pierwszym lądowaniem i jest to równie trudne dla początkujących, jak i dla instruktorów - opowiada w poście udostępnionym na Instagramie.

d30un9z

- Bez względu na to, ile godzin latasz, nie da się doświadczenia z lotu Dragon Lady porównać z żadną inną maszyną. (...) Każdy lot sprawdza twoją wytrzymałość psychiczną i fizyczną - dodaje.

Samoloty U-2 osiągają prędkość do 821 km/h i mogą lata na wysokości do 27 400 m. Rozpiętość skrzydeł przekracza 30 m, a długość maszyny - 19 m. Trudno się dziwić, że lądowanie na dwukołowej konfiguracji znacznie utrudnia manewrowanie samolotem.

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30un9z

Podziel się opinią

Share
d30un9z
d30un9z
Więcej tematów