Trwa ładowanie...
d26rkvf

Su-34. I ty możesz wyprzedzić samolot naddźwiękowy! Ale tylko w Rosji na autostradzie

Wielozadaniowy samolot myśliwsko-bombowy o napędzie turboodrzutowym. Musi być wyjątkowo szybki, prawda? Okazuje się, że bez problemu wyprzedzimy go zwykłym samochodem osobowym. Takie rzeczy, to tylko w Rosji!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Su-34. I ty możesz wyprzedzić samolot naddźwiękowy! Ale tylko w Rosji na autostradzie
(Wikimedia Commons CC BY)
d26rkvf

Maszyna została skonstruowana jeszcze w latach ’90 i była oblatana na wiosnę 1990 roku. Co ciekawe dalsze prace przeciągały się na tyle, że do sił zbrojnych weszła dopiero w XXI wieku. Nie jest może najszybszym samolotem na świecie, ale 1400 km/h na poziomie morza i 1900 km/h na wysokości 11 kilometrów, to i tak ogromne wartości.

Su-34 szybki na niebie, ale nie na drodze

Jakim zdziwieniem może być w takim razie proste wyminięcie samolotu, którego mógłby dokonać niemalże każdy kierowca? Na facebookowym profilu magazynu Lotnictwo znalazła się kilku-zdjęciowa relacja z wyprzedzania Su-34 zwykłym samochodem.

Oczywiście samolot nie przekraczał bariery dźwięku, nie leciał, a tylko jechał. W zasadzie był holowany przez pojazd wojskowy na jednej z rosyjskich dróg. Czy coś podobnego, niezależnie od tego o jakim samolocie wojskowym mowa, byłoby do przewidzenia w Polsce? Chyba nie, ale Rosja to specyficzny kraj.

d26rkvf

Podziel się opinią

Share

d26rkvf

d26rkvf
Więcej tematów