Sony patentuje EyePad - tablet do konsoli

Sony patentuje EyePad - tablet do konsoli
Źródło zdjęć: © chip.pl

18.02.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy DualShock i Move mogą być wykorzystywane w wielu typach gier, począwszy od strzelanek po gry taneczne, wciąż istnieją gry, czy inne aplikacje służące rozrywce, dla których bardziej przydatne będzie alternatywne urządzenie wejściowe - tak swój nowy patent tłumaczy Sony Computer Entertainment.

Niektóre patenty Sony intrygują (jak np. Move z termicznymi właściwościami), inne irytują (jak np. ten mający uniemożliwić handel używanymi grami), a jeszcze inne jak opisywany tu EyePad wydają się cokolwiek dziwne. Bo do czego można wykorzystać taki tablet dotykowy, nie posiadający wyświetlacza, który współdziałałby tylko z konsolą? Pierwsze co przychodzi na myśl to jakieś aplikacje do rysowania... Ale gdy przyjrzymy się bliżej specyfikacji urządzenia możemy zauważyć, że EyePad będzie posiadał 2 kamery boczne i kilka czujników ruchu, które mają umożliwić generowanie wirtualnych przycisków w trójwymiarze. Potrafiłby zatem spełnić też standardowe funkcje kontrolera. Widać wyraźnie, że Sony inwestuje w technologie dotykowe - zgadza się to z ostatnimi pogłoskami na temat następcy DualShocka 3.

Eurogamer zauważył także odniesienia we wniosku do zastosowania EyePad'a w serii EyePet, która opiera się na technologii rozszerzonej rzeczywistości (gracz opiekuje się tam wirtualnym zwierzątkiem). Tablet pełniłby funkcję podobną do markerów - użytkownik mógłby przenosić po pokoju swojego wirtualnego EyePeta wykorzystując EyePad'a jako podstawkę istniejącą w obu rzeczywistościach, coś w rodzaju Wonderooka, który niedawno zagościł na rynku. Być może nadchodząca konferencja Sony zdradzi więcej szczegółów na ten temat.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Kogo obchodzi Galaxy S IV, skoro będzie Galaxy S IV mini"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)