"Solidarność" w Netii rozpoczęła protest na tle płacowym

"Solidarność" w Netii rozpoczęła protest na tle płacowym

07.05.2007 18:21, aktual.: 08.05.2007 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Protest na tle płacowym rozpoczęła w poniedziałek Solidarność działająca w Netii. Budynki firmy w całej Polsce zostały oflagowane. Zarząd spółki jest zdziwiony decyzją związku, ponieważ uważa, że realizuje dotychczasowe ustalenia. Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników o wskaźniki wzrostu płac z ostatnich 5 lat.

*Protest na tle płacowym rozpoczęła w poniedziałek _ Solidarność _ działająca w Netii. Budynki firmy w całej Polsce zostały oflagowane. Zarząd spółki jest zdziwiony decyzją związku, ponieważ uważa, że realizuje dotychczasowe ustalenia. Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników o wskaźniki wzrostu płac z ostatnich 5 lat. *
_ Taka indeksacja w oparciu o wskaźnik inflacji, ale także wyniki finansowe firmy, powinna naszym zdaniem następować w każdym roku. Przez 5 lat w firmie nie było podwyżek dla wszystkich pracowników. Godziliśmy się na to uznając, że to nowa, rozwijająca się na rynku firma, że dzięki temu poprawi się jej konkurencyjność. W obecnej sytuacji firmy i całego rynku nasze żądania są jednak uzasadnione _ - powiedziała wiceprzewodnicząca zakładowej _ Solidarności _ Ewa Podhajecka, która dodała, że o zaostrzeniu protestu zdecydował brak postępów w rozmowach i poczucie lekceważenia.

Rzeczniczka Netii Jolanta Ciesielska wyjaśniła, że dialog zarządu ze związkiem był prowadzony cały czas, ale nowy prezes spółki został powołany dwa miesiące temu i obecnie kompletuje współpracowników, a wcześniej firmą kierowała przez pewien czas osoba pełniąca obowiązki prezesa. Od marca pracuje również nowa dyrektor ds. personalnych.

_ Trudno w takiej sytuacji o decyzyjność w sprawie podwyżek. Wywiązujemy się jednak w terminie ze zobowiązań określonych w protokole, na realizację części z nich mamy czas do końca maja lub czerwca i dlatego jesteśmy zdziwieniu postawą związku _ - powiedziała Ciesielska.

W ramach sporu zbiorowego związkowcy domagają się też m.in. stworzenia w przedsiębiorstwie siatki płac, uznania zatrudnionych powyżej 2 lat na umowę zlecenie za pracowników etatowych oraz wprowadzenia nagród jubileuszowych w firmie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)