Trwa ładowanie...
ycipk-c165vh

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.11.2019 r.]

Awaria Getin Banku, negatywne komentarze o Allegro Lokalnie, nowa metoda badania jaskry, krowy z okularami VR, 28 tys. zagrożonych aplikacji i kolejne oferty przed Black Friday 2019. Oto, co dzisiaj działo się w świecie nauki i technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
28 tys. aplikacji na Androida może być zagrożonych
28 tys. aplikacji na Androida może być zagrożonych (Komorkomania.pl)
ycipk-c165vh

Czarny tydzień, okres przedświątecznych zakupów i... awaria w Getin Banku. Klienci, którzy zlecili przelewy lub chcieli wykonac operacje z BLIK-iem, napotkali na problemy. Z powodu usterki przelewy nie są realizowane na czas (także te wewnętrze), a wyświetlany stan konta może nie być zgodny z rzeczywistym. Bank pracuje nad rozwiązaniem, ale klienci do teraz skrażą się na problemy.

Allegro Lokalnie zniechęca do sprzedawania

Allegro nie pozwala już osobom prywatnym sprzedawać przedmiotów tak, jak dawniej. W tym celu uruchomiono niedawno nowy serwis Allegro Lokalnie. Teoretycznie ma być ułatwieniem zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących, ale w praktyce przypomina konkurencję dla serwisu OLX i w stosunku do "pełnej wersji" Allegro, jest bardzo ubogi w funkcje. Użytkownicy skarżą się na to od początku, a Allegro zapewnia, że z czasem sytuacja się nieco zmieni.

ycipk-c165vh

Darmowe badania pod kątem jaskry

Polscy okuliści opracowali nową metodę badania jaskry, która bazuje na sztucznej inteligencji. Oprogramowanie działa w oparciu o sieć neuronową strzowoną dzięki wielu zdjęciom chorych. Bezinwazyjne badanie trwa kilka minut i daje wstępny wynik. Jeśli pacjent może być chory na jaskrę, zagrożenie będzie potwierdzane przez lekarza. Z nowej metody badania będzie można korzystać lada moment, co więcej – przez pierwsze 3 miesiące za darmo.

Krowy w okularach VR

ycipk-c165vh

Rosjanie znani są z nietypowych pomysłów, a w świecie technologii mamy okazję obserwować jeden z nich. Na jednej z podmoskiewskich farm krów przetestowano nową metodę relaksu dla zwierząt. Krowom zakładano na oczy okulary VR, aby przeanalizować, jakie obrazy wpływają na nie pozytywnie. Co najciekawsze, pomysł nie jest taki zły, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Pozytywne efekty tego eksperymentu już widać.

28 tys. zagrożonych aplikacji mobilnych

Poważna luka w aplikacji mobilnej WhatsApp może nie być odosobniona. Choć temat nie jest najnowszy, dopiero teraz zorientowano się, że tę samą podatność można znaleźć także w innych programach. Zagrożeniem jest grafika w formacie GIF. Zagrożonych może być aż 28 tys. aplikacji na Androida.

Black Friday 2019

ycipk-c165vh

Czarny Piątek coraz bliżej, a to okazja dla sprzedających, by ujawniać coraz więcej planowanych obniżek. Nie inaczej było dzisiaj. Jedna z promocji ucieszy przede wszystkim kierowców. Z okazji Black Friday, NaviExpert obniża aż o połowę cenę rocznej licencji na nawigację.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-c165vh

ycipk-c165vh
ycipk-c165vh