Robot, który umyje podłogi za ciebie! iRobot Scooba

Robot, który umyje podłogi za ciebie! iRobot Scooba
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.04.2012 13:55, aktual.: 12.04.2012 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iRobot rozszerza portfolio produktów o dwa nowe modele z linii robotów myjących. Kompaktowy iRobot Scooba 230 oraz nowy model iRobot Scooba 390 będą dostępne na polskim rynku od czerwca bieżącego roku.

iRobot Scooba to pierwszy i jedyny na polskim rynku robot myjący podłogi. Sam oblicza czas i intensywność zmywania wyręczając w tym nielubianym obowiązku domowym. W odróżnieniu od tradycyjnych mopów i ścierek, roboty Scooba myją podłogi samodzielnie i wykorzystują w swojej pracy tylko „czyste”. rozwiązania. iRobot Scooba zawsze używa świeżej wody – brudna jest zasysana z podłogi do specjalnego zbiornika i nie miesza się z czystą. W rezultacie cała podłoga zostaje oczyszczona równomiernie. Dodatkowo w procesie czyszczenia, iRobot Scooba zabija do 98% znajdujących się na podłodze bakterii.

Obraz
© iRobot Scooba (fot. Materiały prasowe)

Jak działają roboty iRobot Scooba?

• Czyszczą wszelkiego rodzaju szczelne podłogi twarde, takie jak panele, terakota, wykładzina PCV, marmur, a także drewniane parkiety

• Używają technologii iAdapt Responsive Cleaning –. system nawigacji stosowany w technologiach wojskowych, zapewniający 98% pokrycie mytej powierzchni.
• Do pracy używają systemu czujników, dzięki którym robot nie spada z wysokości, omija powierzchnie nienadające się do mycia (np. dywany), sprząta pod meblami i wokół nich (np. nogi krzeseł)

• Mogą korzystać z „Wirtualnych Ścian”, które wyznaczają granice pracy robota

• Myją podłogi dedykowanym detergentem

iRobot Scooba 390
Premierowy robot do mycia podłóg z serii 300 jest dedykowany do dużych pomieszczeń. Bateria nowego modelu Scooba 390 charakteryzuje się żywotnością zwiększoną o 30% w stosunku do poprzedniego modelu 385. Praca robota myjącego opiera się na 4-stopniowym systemie mycia podłóg:
• Faza 1 - Przygotowanie - wstępnie oczyszcza podłogę, zbiera drobne zabrudzenia
• Faza 2 - Mycie - używana jest tylko czysta woda z płynem
• Faza 3 - Szczotkowanie - Szczotka delikatnie usuwa brud i bakterie
• Faza 4 - Usuwanie brudnej wody do osobnego zbiornika.

• iRobot Scooba 39. w jednym cyklu sprzątania zmyje powierzchnię do 40 m2.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

iRobot Scooba 230
Drugi premierowy model –. iRobot Scooba 230 to z kolei kompaktowy robot do mycia podłóg. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby bez problemu zmywać podłogi w ciasnych, trudnodostępnych przestrzeniach jak np. łazienki i kuchnie. Kompaktowy rozmiar sprawia, że Scooba dostanie się do trudno dostępnych miejsc, w tym przestrzeni pod i wokół szafek, mebli łazienkowych i sanitariatów, gdzie znajdują się instalacje wodno-kanalizacyjne. Ułatwiają to niewielkie rozmiary – 9 cm wysokości i 16,5 cm średnicy. iRobot Scooba 230 wykorzystuje w pracy dwukomorowy zbiornik na czystą i brudną wodę. Pracuje według 3-stopniowego procesu mycia podłóg: myje, szczotkuje i zasysa (gumowa ssawka) powierzchnię w celu pozbycia się brudu i bakterii. iRobot Scooba 230 pozwala na zmywanie do 14 m2 powierzchni w jednym cyklu sprzątania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)