Trwa ładowanie...
d1or0f7

Pogoda na 28 sierpnia. IMGW może wydać ostrzeżenia. Śledź komunikaty i bądź na bieżąco

Pogoda w piątek 28 sierpnia przyniesie ocieplenie, ale również opady deszczu i silny wiatr. W związku z niebezpieczną sytuacją, IMGW może wydać alerty pierwszego stopnia dla kilku województw. Synoptycy zalecają śledzenie komunikatów pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na piątek 28 sierpnia. IMGW może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia
Pogoda na piątek 28 sierpnia. IMGW może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia (Windy.com)
d1or0f7

Pogoda w piątek 28 sierpnia przypomni nam, że wciąż mamy jeszcze astronomiczne lato. Na południowym-zachodzie kraju termometry pokażą nawet 26 stopni Celsjusza. Początek weekendu minie też pod znakiem silnego wiatru i opadów deszczu. W związku z niebezpieczną sytuacją, IMGW może wydać alerty pierwszego stopnia dla kilku województw.

Ostrzeżenia dotyczące intensywnych opadów deszczu mogą zostać wydane dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Synoptycy prognozują, że wieczorem i w nocy spadnie tam nawet do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Ponadto, IMGW może wydać alerty dotyczące silnego wiatru dla województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w nocy z piątku na sobotę w rejonach podgórskich należy spodziewać się silnego wiatru, którego prędkość miejscami może wynieść nawet 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza zagrożeń IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

d1or0f7

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Śledź radar burzowy i aplikacje pogodowe

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Synoptycy podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, dlatego zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów.

d1or0f7

Aby być na bieżąco z sytuacją pogodową, warto monitorować radar burzowy online oraz śledzić dedykowane aplikacji. Wśród nich należy wymienić:

Aby nie dać się zaskoczyć opadom deszczu i silnemu wiatrowi, warto zapoznać się również z innymi aplikacjami pogodowymi. Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

d1or0f7

Podziel się opinią

Share
d1or0f7
d1or0f7
Więcej tematów