WP
Internet

Poczta Polska się modernizuje. Już 3800 placówek oferuje Wi-Fi za darmo

Poczta Polska konsekwentnie odczarowuje swój wizerunek staroświeckiej instytucji. Postępująca cyfryzacja nie ominęła również jej placówek. Wdrożony projekt darmowego internetu w punktach pocztowych został właśnie zrealizowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skończył ci się transfer? Żaden problem, jeśli jesteś na poczcie
Skończył ci się transfer? Żaden problem, jeśli jesteś na poczcie (East News, Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
WP

Nie była to oczywiście rewolucyjna zmiana, bo trwała już od pewnego czasu. Już w połowie 2016 roku bezpłatne Wi-Fi było dostępne w 850 placówkach, a pod koniec 2017 – w trzech tysiącach. Teraz surfować bez opłat można w 3,8 tysiącach punktów.

– Poczta to firma komercyjna, która działa na bardzo konkurencyjnym rynku, musi na siebie zarabiać. Ale Poczta to jednocześnie firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, na potrzeby lokalnych społeczności. Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne Wi-Fi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług – komentuje Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Aby skorzystać z bezpłatnego internetu, wystarczy znaleźć się w zasięgu hotspotu placówki i wybrać sieć "Poczta Polska". Nie jest wymagane dodatkowe hasło, jedynym warunkiem jest zgoda na wyświetlanie reklam. W punktach pocztowych istnieje również możliwość uiszczenia opłat przy pomocy kart płatniczych bądź aplikacji BLIK.

WP

Obecnie Poczta Polska posiada sieć 7500 placówek. W ostatnich dwóch latach otwarto 280 nowych punktów, a do końca bieżącego roku dla klientów ma zostać udostępnionych 100 nowych. Darmowe Wi-Fi jest istotne przede wszystkim w mniejszych miejscowościach i wsiach, gdzie lokalna ludność może mieć problemy z dostępnością do sieci czy to z powodu ekonomicznych, czy technicznych. Od 2016 roku z internetu na poczcie skorzystało około 230 tys. osób.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP