Po co Microsoftowi ogniwa paliwowe?

Po co Microsoftowi ogniwa paliwowe?

19.04.2007 15:00, aktual.: 19.04.2007 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Medis Technologies, producent ogniw paliwowych, poinformowała, że jej pierwszym klientem został Microsoft. Koncern z Redmond odebrał właśnie pierwszą dostawę produktu o nazwie 24/7 Power Pack.

_ "To dla nas historycznym moment" _ - powiedział Robert K Lifton, prezes Medisa. _ "To pierwsza sprzedaż naszego 24/7 Power Packa i pierwsza w takich ilościach, w jakich sprzedają się inne ogniwa paliwowe. Jesteśmy zadowoleni, że naszym pierwszym klientem został Microsoft" _.

Umowa jest na tyle ważna dla firmy Medis, że przedsiębiorstwo zdecydowała się na rozmontowanie swojej automatycznej linii produkcyjnej, która obecnie znajduje się w Szwajcarii, i przeniesienie jej do Irlandii.

Microsoft nie informuje, do czego są mu potrzebne ogniwa paliwowe. Transakcja może o tyle budzić zdziwienie, że obecnie w ofercie koncernu znajduje się tylko jeden produkt, który może korzystać z ogniw paliwowych. Jest nim odtwarzacz Zune, który nie odniósł dotychczas większych sukcesów na rynku. Może więc firma z Redmond przygotowuje nowy produkt, o którym informacje nie przedostały się jeszcze do wiadomości publicznej.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)