Trwa ładowanie...
d34get5

"Paweł Jumper" kończy 10 lat. To jeden z klasyków polskiego YouTube'a

Pan Paweł to jedna z kultowych, chociaż nikomu bliżej nie znanych gwiazd internetu. Zasłynął jednym zabawnym filmem, który "się kamerował". To już 10 lat, odkąd wideo trafiło na serwis YouTube.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Paweł Jumper" kończy 10 lat. To jeden z klasyków polskiego YouTube'a
(YouTube)
d34get5

Film pod tytułem "Paweł Jumper-Orginał" trafił na YouTube 10 lat temu, 28 sierpnia 2010 roku. Prawdopodobnie został nakręcony jednak kilka lat wcześniej, a w międzyczasie zniknął z serwisu. Ale jak brzmi jedna z podstawowych zasad sieci: "w internecie nic nie ginie".

Paweł Jumper został obejrzany już 3,4 miliona razy. To nie brzmi jak wiele, jak na możliwości YouTube. Jednakże praktycznie każdy urodzony w latach '80, '90 i '00 powinien ten filmik kojarzyć. To klasyka. Niedawno 10-lecie obchodził także inny kuriozalny film znany bliżej jako "Ale urwał".

Paweł Jumper-Orginał

Historia Pana Pawła rozgrywa się we wsi Raciniewo w gminie Unisław w województwie kujawsko-pomorskim. Sława rowerzysty zjeżdżającego ze "schodków" na swoim "bolidzie" przyćmiła całe miasto. Do dziś miejsce, w którym nagrano filmik, jest obiektem kultu i odwiedzają je nieliczni turyści.

d34get5

Zobacz też: "Paweł Jumper" odświeżony. Klasyk polskiego internetu obejrzycie teraz w lepszej jakości

Niestety z filmikiem "Paweł Jumper" wiążą się też przykre okoliczności. W ubiegłym roku 16-latek zginął, próbując powtórzyć wyczyn Pawła. Z pozoru nieduża wysokość może wydawać się bezpieczna, ale wcale tak nie jest. Chłopak uderzył głową o betonową płytę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34get5

Podziel się opinią

Share
d34get5
d34get5
Więcej tematów