Trwa ładowanie...

Państwowy Instytut Wydawniczy ma problemy na Facebooku. Wszystko przez kultową książkę

Wydawnictwa prezentują swoje nowości na Facebooku, pokazując, co czytelnicy mogą znaleźć w sklepach. Państwowy Instytut Wydawniczy z jedną książką miał jednak problem. Facebook przyczepił się do "Moby Dicka".

Share
Państwowy Instytut Wydawniczy ma problemy na Facebooku. Wszystko przez kultową książkę
Źródło: Materiały prasowe
d2oxd7r

"Już po raz drugi Facebook broni Państwa przed naszą książką – 'produktem dla dorosłych'. Tym razem amerykański portal ocenzurował nam sztandarowy tytuł powieści amerykańskiej" - napisało wydawnictwo na swoim facebookowym profilu.

Chodziło o książkę "Moby Dick". PIW ponownie wydał klasykę, tym razem w przepięknej oprawie graficznej. Dlaczego społecznościowy gigant przeszkadza w sprzedaży jej za pomocą facebookowego sklepu? Przyzwyczailiśmy się, że Facebook różnie interpretuje nagość, którą chce cenzurować nawet w przypadku pomników czy ważnych zdjęć rodziców. Społecznościowy gigant obiecał poprawę, ale wpadki dalej się zdarzają. Tu jednak nie o okładkę chodzi, a tytuł - "dick" to w języku angielskim także wulgarne określenie.

d2oxd7r

Algorytmy mają problem z interpretacją pewnych tytułów i haseł. Algorytmy uznały, że skoro w poście jest "brzydkie słowo", to znaczy, że mamy do czynienia z produktem dla dorosłych.

Jak informuje PIW, pierwszą książką, która spotkała się z blokadą Facebooka, był "Niezły pasztet na via Merulana". Możemy się domyślać, że surowym algorytmom nie spodobał się fragment "niezły pasztet". Facebook w nowym regulaminie wyraźnie podkreślał, że nie toleruje obrażania innych, więc możliwe, że ten fragment potraktowano jako obraźliwe powiedzenie. Czasami sposób działania algorytmów jest absurdalny.

d2oxd7r

Podziel się opinią

Share
d2oxd7r
d2oxd7r
Więcej tematów