Opera 25 i jej nowe, wizualne zakładki

Opera 25 i jej nowe, wizualne zakładki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.10.2014 17:27, aktual.: 16.10.2014 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odświeżone zakładki są od dzisiaj częścią przeglądarki Opera na Windows i Mac. Najnowsza wersja Opery umożliwia użytkownikom zapisywanie i sortowanie swoich ulubionych stron za pomocą uporządkowanych kolekcji miniatur.

"Przez ostatni rok przeprowadziliśmy wiele badań, by dowiedzieć się, jakiego rodzaju zakładek ludzie oczekują" - powiedział Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software. "Zdaliśmy sobie sprawę, że wielu ludzi korzysta z zakładek jako zapisu wspomnień, takich jak podróże albo fascynujący artykuł. Jako że nasze wspomnienia są zazwyczaj obrazami, zdecydowaliśmy się zmienić podejście do zakładek" -

Tradycyjne zakładki to po prostu zapis adresu strony. Nowe, wizualne podejście Opery umożliwia wybranie dla każdej nowej zakładki miniatury z danej strony. Dzięki temu uzyskujemy wizualną kolekcję stron, produktów, wspomnień itd.

Żeby dodać stronę do zakładek, użytkownicy Opery na Mac i Windows mogą kliknąć w ikonę serduszka po prawej stronie pola adresu. Następnie będą mogli wyznaczyć obrazek dla danej zakładki i wybrać folder, do którego ją dodadzą. Zakładki pojawią się w formie miniatur, które można ułożyć w dowolnym porządku i zmieniać im nazwę.

Pozostałe ulepszenia, jakie możecie znaleźć w Operze 25:
- wbudowany program do obsługi PDF, zapewniający szybki i łatwy dostęp do PDF-ów bezpośrednio w przeglądarce;
- słuchanie muzyki i oglądanie wideo jest teraz łatwiejsze dzięki wsparciu dla H.264 i MP3;
- opcja Web notifications umożliwia web deweloperom wysyłanie użytkownikom natywnych powiadomień o nowych zdarzeniach, np. dostarczeniu maila.

Najnowszą Operę pobierzecie stąd. Użytkownicy Linuxa na razie muszą zadowolić się Operą 25 w wersji beta, dostepną z kanału deweloperskiego.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Staruszka musi kłamać, by założyć konto na Facebooku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)