ycipk-1omxia

Okręty NATO w Gdyni. Zostaną na całe święta

Niszczyciel, cztery fregaty i okręt zaopatrzeniowy - jednostki wchodzące w skład Stałego Zespołu Sił Morskich NATO pojawiły się w Gdyni. Będzie można podziwiać je przez cały weekend. Załoga tych okrętów to najlepsi z najlepszych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Gdyni zobaczyć można m.in. USS Gravely
W Gdyni zobaczyć można m.in. USS Gravely (Wikipedia)
ycipk-1omxia

Do Gdyni przypłynęły amerykański USS Gravely, hiszpański ESPS Almirante Juan De Borbon, turecka TCG Gokova, brytyjska HMS Westminster i niemiecki FGS Rhön. To jednostki wchodzące w skład Stałego Zespołu Sił Morskich NATO.

- Szkielet zespołu stanowią jednostki z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii, do których cyklicznie dołączają okręty z Belgii, Danii, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Okręty są zdolne do monitorowania żeglugi, kontrolowania podejrzanych jednostek, prowadzenia akcji blokadowych oraz ewakuacji zagrożonej ludności, a także mogą stanowić bazę dla piechoty morskiej i jednostek specjalnych wykonujących zadania w głębi lądu – wyjaśnia w rozmowie z gdynia.pl kmdr ppor. Radosław Pioch, rzecznik prasowy 3. Flotylli Okrętów.

Jak czytamy na stronie gdynia.pl, okręty operują na Atlantyku oraz na wszystkich akwenach europejskich i są najlepiej wyszkolonym międzynarodowym zespołem uderzeniowym tego rodzaju na świecie.

ycipk-1omxia

Okręty NATO w Gdyni. Oto one

- Sojusz Północnoatlantycki utrzymuje w stałej rotacyjnej służbie cztery zespoły okrętów – dodaje kmdr ppor. Radosław Pioch. - Większość czasu zespoły te spędzają na morzu, między innymi zgrywając współdziałanie wchodzących w ich skład okrętów oraz uczestnicząc w manewrach morskich. W sytuacji kryzysowej niemal z marszu mogą być skierowane do realizacji zadań praktycznie w dowolnym rejonie globu – tłumaczy.

Czytaj też: Patrolowiec Ślązak w agresywnych testach zwrotności

ycipk-1omxia

Miłośnicy militariów będą mieć wyjątkową okazję, by zobaczyć te wyjątkowe jednostki z bliska. Trzy okręty zostaną udostępnione w weekend do zwiedzenia.

  • USS Gravely – w sobotę, 20 kwietnia od 13:00 do 15:00 przy nabrzeżu Francuskim
  • HMS Westminster – w sobotę, 20 kwietnia od 11:00 do 14:00 przy nabrzeżu Bułgarskim
  • TCG Gokova – w niedzielę, 21 kwietnia od 11:00 do 14:00 przy nabrzeżu Francuskim

Czytaj też: Cacko na stulecie Marynarki Wojennej. Jest tylko 100 sztuk

Członkowie jednostek, które przypłynęły do Gdyni, zostaną nad polskim morzem przez całe święta. Grupa opuści port we wtorek, 23 kwietnia.

ycipk-1omxia
Polub WP Tech
ycipk-1omxia
ycipk-1omxia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1omxia