ycipk-45ykdt

Nowy film Sekielskich. Zebrali już blisko 350 tys. zł

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy, autorzy głośnego reportażu "Tylko nie mów nikomu", prowadzą zbiórkę na kolejny firm. Tym razem biorą się za aferę SKOK-ów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film braci Sekielskich "Nie mów nikomu" wywołał burzę.
Film braci Sekielskich "Nie mów nikomu" wywołał burzę. (East News, Fot: Lukasz Kalinowski/East News)
ycipk-45ykdt

Koszt produkcji całego filmu o aferze SKOK-ów bracia oszacowali na 550 tys. zł. "Wiemy, że to olbrzymia suma i jest większa od kwoty zebranej na film o pedofilii w kościele" – czytamy na platformie patronite.pl, przez którą zbierane są pieniądze.

Czytaj: Ogromny sukces filmu Sekielskiego. Liczby są ogromne

Jak tłumaczą reportażyści, samo funkcjonowanie redakcji i pomoc prawna – afera dotyka polityków obu stron polskiej sceny politycznej – pochłonie co najmniej 150 tys. zł.

ycipk-45ykdt

"Realizacja tego filmu wiąże się z jeszcze większym ryzykiem. Przede wszystkim możemy być poddawani naciskom ze strony prawników Kas. Dziennikarze byli wielokrotnie przez SKOK-i pozywani" – tłumaczy Tomasz Sekielski.

W tydzień od premiery głośnego reportażu o pedofilii w polskim kościele "Tylko nie mów nikomu" donatorzy przekazali na nowy dokument 300 tys. zł – pisze "Press.pl". W tej chwili Sekielscy mają już blisko 350 tys. Jak łatwo policzyć brakuje jeszcze 200 tys. zł.

Zobacz: "Tylko nie mów nikomu". Sekielski nie zarobi na licencjach. Choć telewizje mogłyby płacić tysiące euro

ycipk-45ykdt

- W takim tempie jeszcze dwa miesiące i cel będzie osiągnięty – stwierdził w rozmowie z "Press" producent Marek Sekielski.

Film o SKOK-ach planowany jest na początek przyszłego roku. Jednocześnie Sekielscy zbierają fundusze na kontynuację reportażu o pedofilii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ykdt

ycipk-45ykdt
ycipk-45ykdt