Nowe laptopy Toshiba

Nowe laptopy Toshiba

Nowe laptopy Toshiba
Źródło zdjęć: © Toshiba
21.06.2010 15:56, aktualizacja: 21.06.2010 16:09

Dokładnie 25 lat temu pojawił się na rynku pierwszy laptop firmy Toshiba. Z tej okazji producent wprowadza na rynek trzy innowacyjne modele: AC100, Libretto W100 i Portégé R700

Toshiba Portégé R700 i Satellite R630

Portégé R70. to laptop dla biznesu, a Satellite R630 został stworzony do użytku domowego. Obydwa laptopy będą dostępne na polskim rynku już latem.

Obraz
© Toshiba Portégé R700 (fot. Toshiba)

W zależności od konfiguracji model R70. może być wyposażony w procesor Intel Core i5, i3 lub i7 oraz system operacyjny Microsoft Windows7 Professional. Lekka obudowa mieści do 8 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności do 500 GB i porty HDMI oraz USB. Ponadto komputer został wyposażony w nowoczesny system chłodzący.

13-calowy Portégé R70. ma grubość niespełna 2 cm i waży około 1,3 kg. Laptop został stworzony do mobilnego trybu życia i zdaniem producenta świetnie sprawdza się w środowisku biznesowym. Wydajna bateria wytrzymuje do ośmiu godzin pracy.

Laptop Portege R70. będzie miał również swój odpowiednik w serii Satellite i będzie nim model R630 o parametrach technicznych porównywalnych do swojego biznesowego odpowiednika. Wersja Satellite R630 jest również wyjątkowo cienka i lekka, dzięki czemu powinna sprawdzić się w podróży.

W Polsce komputery Portégé R70. objęte są trzyletnią gwarancją, którą będzie można przedłużyć do 4 lat. Natomiast Satellite R630 ma dwa lata gwarancji również z możliwością przedłużenia do 4 lat.

AC100 - połączenie smartphone’a z laptopem

Oparty o platformę Google Android laptop Toshiba AC10. został wyposażony m.in. w procesor NVIDIA Tegra 250 Mobile Processor pamięć RAM do 512 MB, 10-calowy ekran wysokiej jakości oraz pełnowymiarową klawiaturę. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej a także w wybranych modelach modem 3G.

Urządzenie uruchamia się natychmiast po włączeniu zasilania, dzięki możliwości przebywania w trybie czuwania nawet do 7dni. Urządzenie waży zaledwie 0,9 kg i może pracować do 8 godzin bez konieczności ładowania baterii. Dzięki wykorzystaniu otwartej platformy użytkownik posiada dostęp do produktów i aplikacji, narzędzi a także gier. Ponadto w modelu AC10. zainstalowano szybki i odporny na wstrząsy dysk SSD, który chroni dane w momencie uszkodzenia komputera.

Obraz
© Toshiba AC100 (fot. Toshiba)

Model laptopa AC10. w standardzie został wyposażony m.in. w program Documents To Go (do przeglądania i edytowania dokumentów Microsoft Office), przeglądarkę Opera Mobile oraz multimedialny program - Toshiba Media Player. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym lub pomarańczowym.

W Polsce komputery AC10. objęte są dwuletnią gwarancją.

Dwuekranowy laptop Libretto W100

Toshiba zaprezentowała również pierwszy na świecie dwuekranowy laptop z systemem Windows 7. Limitowana wersja tego modelu pojawi się na naszym rynku już latem.

Libretto W10. waży w zależności od baterii - od 700 do 850 g. Dwuekranowy W100 posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 62 GB, 2 GB pamięci RAM, moduł sieci bezprzewodowej lub modem 3G, kamerę, zainstalowany system Windows 7 Home Premium i co najważniejsze dwa 7-calowe dotykowe ekrany LCD.

Obraz
© Toshiba W100 (fot. Toshiba)

Właśnie te dwa dotykowe ekrany rewolucjonizują korzystanie z komputera. Dzięki nim można łatwo zarządzać danymi, rozszerzać obraz z górnego ekranu na oba tak by mieć większy widok całości. Dolny ekran może służyć jako pełnowymiarowa klawiatura. Po obróceniu urządzenia o 9. stopni W100 może być wykorzystywany jako czytnik e-booków. Użytkownik z łatwością może przeciągać palcem dokumenty czy ikony z jednego ekranu na drugi. Laptop posiada jedynie 4 przyciski. Jest mały i poręczny, dzięki czemu można go zabrać praktycznie wszędzie.

Toshiba dodała kilka dodatkowych elementów, które pozwolą na łatwe zarządzanie sprzętem. Na przykład aplikacja Toshiba Life Space pozwalająca na szybsze uzyskiwanie dostępu do ulubionych funkcji.

W Polsce komputery Libretto W100 objęte będą dwuletnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)