Trzy nowe laptopy Toshiba serii Z

Trzy nowe laptopy Toshiba serii Z

Trzy nowe laptopy Toshiba serii Z
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.10.2013 12:45, aktualizacja: 17.10.2013 13:47

Toshiba wprowadza na rynek nowe laptopy z serii Z. W jej skład wchodzą modele Portege Z30, Tecra Z40 i Tecra Z50.

Wszystkie trzy laptopy pracują pod kontrolą procesorów Intel Core czwartej generacji. Model Portege Z3. wyposażono w matrycę 13.3’’ (z opcjonalnym ekranem dotykowym), dysk SSD o pojemności do 512 GB. Całość zamknięta jest w obudowie o grubości 17,9 mm i waży 1,2 kg. Tecra Z40 to nieco większy komputer o przekątnej ekranu wynoszącej 14,4-cala. Ten komputer wazy 1,47 kg, a jego grubość to 21 mm. Największy z modeli to Tecra Z50 z matrycą 15.6" i wadze 1,79 kg.

Zarówno Tecra Z4. jak i Tecra Z50 oferują w swoim wyposażeniu możliwość instalacji dysków SSD, pojemnych dysków HDD lub napędów hybrydowy.

Lekkie, wykonane ze stopu magnezu obudowy posiadają strukturę plastra miodu, dzięki czemu wzmacniają konstrukcję i poprawiają ich wytrzymałość. W celu spełnienia norm jakości każdy model przeszedł kilka rygorystycznych testów, w tym m.in. HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) przeprowadzony przez niezależny, niemiecki instytut TÜV Rheinland. Każdy laptop poddany został testowi na możliwość upadku z wysokości 7. cm, a klawiatura na wypadek przypadkowego zalania jej przez użytkownika.

Dzięki najnowszej odsłonie technologii szyfrowania Trusted Platform Module (TPM), poufne dane przechowywane w pamięci lokalnej są w pełni zabezpieczone. Intel Active Management Technology (AMT) umożliwia działowi IT monitorowanie, konserwację, aktualizowanie i modernizację laptopa w sposób zdalny. Czytnik linii papilarnych jest standardowym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich modelach, które umożliwia bezpieczne zalogowanie się do osobistych kont użytkowników. Opcjonalnie, na wyposażeniu znajdzie się również czytnik kart inteligentnych.

Laptopy z serii Z oferują gamę pełnowymiarowych portów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą stosować specjalnych adapterów lub kabli. Złącze HDMI, trzy porty USB 3.0 i czytnik kart SD umożliwiają szybką transmisję danych. Do komunikacji urządzenia wykorzystują Gigabit LAN, WLAN oraz Bluetooth w werji 4.0. Opcjonlanie dostępny jest moduł łączności GSM. Komputery wyposażono także w technoloigę bezprzeowodowego przesyłania obrazu Inte WiDi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)