Nowe laptopy Toshiba Tecra A50 dla profesjonalistów

Nowe laptopy Toshiba Tecra A50 dla profesjonalistów19.06.2013 13:31
Nowe laptopy Toshiba Tecra A50 dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Toshiba zaprezentowała najnowsze laptopy z linii Tecra A50 rozszerzając portfolio komputerów skierowanych do profesjonalistów. Wyposażone w 15,6-calowy wyświetlacz i najnowsze procesory Intel Core oferowane będą z różnorodnymi szybkimi dyskami, w tym dyskami hybrydowymi i SSD. Nowe komputery zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości oraz wzbogacone o funkcje zwiększające bezpieczeństwo i niezawodność sprzętu. Europejska sprzedaż urządzeń rozpocznie się w trzecim kwartale 2013 roku.

Model Toshiba Tecra A5. wyposażony jest w szeroki zakres złączy i interfejsów zapewniających przewodowy i bezprzewodowy transfer danych. Standardowo wyposażenie obejmuje między innymi dedykowany port dokujący. Wykorzystany razem z opcjonalnym Toshiba Hi-Speed Port Replicator III, pozwala na wykorzystanie sześciu dodatkowych portów USB, w tym czterech w standardzie USB 3.0. Hi-Speed Port Replicator III posiada również dodatkowe złącze LAN i szereg portów wideo do błyskawicznego podłączenia laptopa do biurkowego dużego monitora czy zamontowanego np. w sali konferencyjnej projektora. Dodatkowo, technologia Intel Wireless Display umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu do kompatybilnego telewizora czy monitora HD.

Jeśli chodzi o niezawodność, notebooki Tecra A5. z sukcesem przeszły testy HALT (Highly Accelerated Life Tests) przeprowadzone przez renomowany, niezależny instytut TÜV Rheinland. Udowodniono, że urządzenia są odporne na niezamierzone upadki, nawet z wysokości do 76 cm. Klawiatura została zbudowana tak, by być odporną na zalanie - przypadkowe wylanie kubka kawy nie doprowadzi już do utraty danych. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chronią informacje przechowywane na dysku laptopa - chodzi tu między innymi o wyposażenie go w technologię SED (Self Encrypting Drive) czy moduł TPM (Trusted Platform Module). Dzięki czytnikowi linii papilarnych, użytkownik może zalogować się przez przeciągnięcie palca - uniemożliwiając w ten sposób dostęp do istotnych biznesowych danych osobom niepowołanym. Laptop został też wyposażony w funkcję Anti-Theft. Dodatkowo, dzięki technologii Intel Active Management Technology (AMT) profesjonalny użytkownik nowej Toshiba Tecra A50 może liczyć na błyskawiczne aktualizacje systemu -
dział IT może zdalnie monitorować, naprawiać błędy czy aktualizować oprogramowanie.

Satellite Pro A50

Razem z Tecra A50. Toshiba wprowadza też na rynek model Satellite Pro A50, laptop biznesowy o podobnej specyfikacji, skierowany jednak do mniejszych firm i niezależnych przedsiębiorców. Zamiast dedykowanego portu dokującego, Satellite Pro A50 wykorzystuje jednak standardowy port USB 3.0 i może być podłączony do większości uniwersalnych replikatorów portów, takich jak np. niedawno zaprezentowany Toshiba dynadock V3.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)