Nowe laptopy Toshiba Tecra A50 dla profesjonalistów

Nowe laptopy Toshiba Tecra A50 dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.06.2013 13:31, aktual.: 19.06.2013 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toshiba zaprezentowała najnowsze laptopy z linii Tecra A50 rozszerzając portfolio komputerów skierowanych do profesjonalistów. Wyposażone w 15,6-calowy wyświetlacz i najnowsze procesory Intel Core oferowane będą z różnorodnymi szybkimi dyskami, w tym dyskami hybrydowymi i SSD. Nowe komputery zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości oraz wzbogacone o funkcje zwiększające bezpieczeństwo i niezawodność sprzętu. Europejska sprzedaż urządzeń rozpocznie się w trzecim kwartale 2013 roku.

Model Toshiba Tecra A5. wyposażony jest w szeroki zakres złączy i interfejsów zapewniających przewodowy i bezprzewodowy transfer danych. Standardowo wyposażenie obejmuje między innymi dedykowany port dokujący. Wykorzystany razem z opcjonalnym Toshiba Hi-Speed Port Replicator III, pozwala na wykorzystanie sześciu dodatkowych portów USB, w tym czterech w standardzie USB 3.0. Hi-Speed Port Replicator III posiada również dodatkowe złącze LAN i szereg portów wideo do błyskawicznego podłączenia laptopa do biurkowego dużego monitora czy zamontowanego np. w sali konferencyjnej projektora. Dodatkowo, technologia Intel Wireless Display umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu do kompatybilnego telewizora czy monitora HD.

Jeśli chodzi o niezawodność, notebooki Tecra A5. z sukcesem przeszły testy HALT (Highly Accelerated Life Tests) przeprowadzone przez renomowany, niezależny instytut TÜV Rheinland. Udowodniono, że urządzenia są odporne na niezamierzone upadki, nawet z wysokości do 76 cm. Klawiatura została zbudowana tak, by być odporną na zalanie - przypadkowe wylanie kubka kawy nie doprowadzi już do utraty danych. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chronią informacje przechowywane na dysku laptopa - chodzi tu między innymi o wyposażenie go w technologię SED (Self Encrypting Drive) czy moduł TPM (Trusted Platform Module). Dzięki czytnikowi linii papilarnych, użytkownik może zalogować się przez przeciągnięcie palca - uniemożliwiając w ten sposób dostęp do istotnych biznesowych danych osobom niepowołanym. Laptop został też wyposażony w funkcję Anti-Theft. Dodatkowo, dzięki technologii Intel Active Management Technology (AMT) profesjonalny użytkownik nowej Toshiba Tecra A50 może liczyć na błyskawiczne aktualizacje systemu -
dział IT może zdalnie monitorować, naprawiać błędy czy aktualizować oprogramowanie.

Satellite Pro A50

Razem z Tecra A50. Toshiba wprowadza też na rynek model Satellite Pro A50, laptop biznesowy o podobnej specyfikacji, skierowany jednak do mniejszych firm i niezależnych przedsiębiorców. Zamiast dedykowanego portu dokującego, Satellite Pro A50 wykorzystuje jednak standardowy port USB 3.0 i może być podłączony do większości uniwersalnych replikatorów portów, takich jak np. niedawno zaprezentowany Toshiba dynadock V3.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)