Nowe akcesoria dla lustrzanek Sony

Nowe akcesoria dla lustrzanek Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.04.2011 13:17, aktual.: 23.09.2011 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony wprowadza na rynek kilka akcesoriów dla swoich cyfrowych lustrzanek Alpha - w tym, miniaturową, zewnętrzną lampę o dużej mocy błysku HVL-F43AM.

Zewnętrzna lampa błyskowa HVL-F43AM
Uniwersalna lampa błyskowa Sony HVL-F43AM jest zoptymalizowana pod kątem współpracy ze wszystkimi aparatami z mocowaniem bagnetowym A. Mimo małych wymiarów cechuje się znaczną mocą błysku: jej liczba przewodnia wynosi 4. (m, przy 105 mm i ISO100).

Nowa lampa jest wyposażona w znany już z modelu HVL-F58AM system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce. Umożliwia on błyskawiczne korygowanie pozycji głowicy przy zmianie układu zdjęcia z pionowego na poziomy lub na odwrót.

Obraz
© (fot. Sony)

System sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym umożliwia niezależne nastawianie względnej mocy błysku w maksymalnie trzech zespołach lamp. Lampa jest odporna na kurz i wilgoć.

Użytkownik ma do dyspozycji 2. poziomy mocy błysku - od 1/1 do 1/128 - nastawiane z dokładnością do 1/3 EV. Duża moc błysku idzie w parze z krótkim czasem ładowania, wynoszącym w przybliżeniu 2,9 s.

Uchwyt VCT-55LH
Uniwersalny uchwyt montażowy VCT-55LH pozwala na zamontowanie dodatkowych akcesoriów współpracujących z „zimną”. stopką ISO. Jest przeznaczony do wszystkich aparatów Sony z mocowaniem A, jak również do sprzętu z mocowaniem bagnetowym E: aparatów NEX-5/NEX-3 i kamery HD Handycam NEX-VG10E.

Obraz
© (fot. Sony)

Uchwyt VCT-55LH umożliwia bezpieczne zamontowanie mikrofonu kierunkowego itp., gdy główna stopka aparatu jest zajęta przez inne urządzenie.

Osłona obiektywu ALC-SH111
Przeznaczona do obiektywów DT 35 mm F1,8 SAM i 85 mm F2,8 SAM okrągła osłona chroni obiektyw przez bezpośrednim padaniem promieni słonecznych i zapobiega powstawaniu refleksów i duszków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)