Nokia szuka nowego szefa

Nokia szuka nowego szefa

Nokia szuka nowego szefa
Źródło zdjęć: © Nokia
21.07.2010 01:17, aktualizacja: 21.07.2010 19:17

Nokia rozpoczęła poszukiwania nowego prezesa. Decyzja o zastąpieniu Olli-Pekka Kallasvuo, ostro krytykowanego przez analityków i udziałowców, ma nastąpić do końca miesiąca - pisze The Wall Street Journal powołując się na słowa osoby blisko związanej ze sprawą.

Nokia rozpoczęła poszukiwania nowego prezesa. Decyzja o zastąpieniu Olli-Pekka Kallasvuo, ostro krytykowanego przez analityków i udziałowców, ma nastąpić do końca miesiąca - pisze _ The Wall Street Journal _ powołując się na słowa osoby blisko związanej ze sprawą.

Jorma Ollila, aktualny szef rady nadzorczej, a wcześnie wieloletni prezes Nokii (do 2006 roku), rozmawiał z dwoma szefami firm technologicznych z USA. Z informacji _ The Wall Street Journal _ wynika, że jeden nie był zainteresowany przeprowadzką do Finlandii, a wyniki rozmów z drugim nie są znane.

Olli-Pekka Kallasvuo jest krytykowany za słabnące wyniki finansowe, które spowodowane są m.in. coraz gorszą pozycją na rynku smartfonów i brakiem sukcesów w walce z iPhone’m i telefonami z systemem Android.

Nokia ma 40% udziałów w globalnym rynku telefonów, jednak coraz większy udział w sprzedaży mają proste telefony dla rynków rozwijających się, na których nie da się zarobić tyle, co na smartfonach.

W III kwartale zeszłego roku Apple wyprzedził Nokię pod względem przychodów ze sprzedaży telefonów komórkowych - Nokia wyprodukowała ich 108,5 mln sztuk i sprzedała za 1,1 mld dolarów, a Apple odpowiednio 7,4 mln sztuk za 1,6 mld dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)