NaviExpert: bywam, nawiguję, wiem

NaviExpert: bywam, nawiguję, wiem

22.10.2009 18:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

22. października NaviExpert, dostawca usługi nawigacji GPS w telefonie komórkowym, we współpracy z serwisem Sybil.pl wprowadza do bazy POI stale aktualizowane, szczegółowe informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Telefon komórkowy z aplikacją NaviExpert zmienia się teraz w mobilny przewodnik po imprezach, koncertach, wydarzeniach, klubach oraz restauracjach.

Bywalcy z pewnością docenią bogatą zawartość nowej bazy POI oraz wygodny sposób wyszukiwania w POI Explorer informacji o tym, co ciekawego i gdzie wydarzy się dzisiaj, jutro, za tydzień w okolicy lub jak wykorzystać wolny czas w podróży.

Miłośnik muzyki rockowej wpisze "rock dzisiaj" i otrzyma wszystkie możliwe wyniki wyszukiwania koncertów rockowych, profilowanych klubów muzycznych w jego okolicy. Analogie dotyczą wszystkich gatunków muzyki. Może wpisać nazwisko artysty lub nazwę zespołu.

Koneser sztuki, który planuje pójść na wernisaż lub wystawę, wpisze "wystawa malarstwa" lub "wystawa rzeźby". Może wyszukać informacje o wybranym muzeum czy galerii. Kibic sprawdzi gdzie i kiedy gra jego ulubiona drużyna, znajdzie aktualne dane o rozgrywkach, turniejach w dowolnych dyscyplinach sportowych. Wystarczy, że wpisze np. "koszykówka", "siatkówka" lub "turniej tenisowy".

Każdy rekord zawiera szczegółowy opis wydarzenia, godzinę rozpoczęcia, cenę biletu oraz dokładną lokalizację GPS. Na mapie, w telefonie, użytkownik NaviExpert może sprawdzić lokalizację wyszukanego wydarzenia i uruchomić nawigację do tego miejsca.

Smakosz znajdzie szczegółowe informacje o restauracjach. Poza podstwowymi danymi w bazie POI znajdzie informacje o przedziale cenowym serwowanych dań w wybranej restauracji, rodzaju kuchni, typie lokalu (restauracja, bar, kawiarnia) oraz podstawowe menu. Szukając restauracji wpisze "restauracja", "obiad" lub użyje skrótu "restau". Może również wprowadzić atrybut opisujący rodzaj kuchni - "restauracja chińska" lub wpisze rodzaj potrawy, np - ryba, dziczyzna lub sushi.

Dostawcą danych o restauracjach jest również serwis Gastronauci.pl. Wybierając konkretne miejsce lub wyszukane wydarzenie bywalec może powiadomić swoich znajomych o lokalizacji planowanego spotkania, wysyłając punkt GPS/ koordynatę w postaci jednej sformatowanej wiadomość SMS.

POI Explorer oraz funkcja wysyłania punktów GPS jest dostępna w darmowej, mobilnej wersji Mapy Polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)