Naukowcy odkryli dziwaczne gatunki ryb. Żyją w Rowie Mariańskim

Naukowcy odkryli dziwaczne gatunki ryb. Żyją w Rowie Mariańskim
Źródło zdjęć: © mapress.com
Arkadiusz Stando

30.11.2017 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość oceanów ziemskich jest nadal w pełni nie odkryta. Najlepszym dowodem na to są ryby ślimakowate, które naukowcy odkryli dopiero teraz.

Najnowsze badania ujawniły gatunki ryb, które żyją głębiej pod wodą niż jakiekolwiek inne, na dnie Rowu Mariańskiego. Zwierzęta żyjące w takich warunkach często nie przypominają ani trochę znanym nam powierzchniowych gatunków.

Tym razem było nie inaczej. Mimo, że wstępnie naukowcy określili je jako ryby ślimakowate, to ciężko tu znaleźć podobieństwo do któregoś z tych gatunków.

Obraz
© mapress.com

Nowo odkryty gatunek z Rowu Mariańskiego wygląda bardziej jak przerośnięta kijanka. Jest w stanie żyć w warunkach, gdzie ciało człowieka nie miało by szans przetrwać. Ogromne ciśnienie "zmiażdżyło" by nas.

Obraz
© mapress.com

Ryby udało się odkryć i nagrać za pomocą solidnie wykonanych kamer. Umieszczenie ich na tym poziomie wymagało aż czterech godzin.

Stworzenie jest absolutnym cudem natury, może nie wizualnie, ale fakt, że potrafi przetrwać w takich głębokościach jest czymś niesamowitym. W dodatku zaobserwowane okazy wydają się być w dobrym stanie fizycznym oraz być dobrze odżywione. Naukowcy przypuszczają, że to dzięki znikomej ilości drapieżników żyjących w tak ciężkim środowisku.

Ślimakowate zostały zlokalizowane na głębokości 8,1 km Rowu Mariańskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)