Najskuteczniejszy sposób komunikacji

Najskuteczniejszy sposób komunikacji
Źródło zdjęć: © Jupiter

24.06.2008 10:19, aktual.: 24.06.2008 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak jest najskuteczniejszy środek komunikacji między ludźmi:
telefon komórkowy, e-mail, komunikatory internetowe?

Na kontynencie, zapewne tak. Jednak Brytyjczycy udowodnili, że Wyspiarze to zupełnie odmienna część populacji Europejczyków. Poczynając od poczucia humoru, choć Polaków i Finów też bawi angielski, czarny humor. Po przez kuchnię i potrawy, a na sposobach porozumiewania się kończąc.

Ponad 70. Brytyjczyków najchętniej komunikuje się z domownikami przy pomocy karteczek przyczepianych do lodówki. Żółte "karteczki-sklerotki" są obowiązkowym wyposażeniem brytyjskich domostw.

Większość spośród 100. ankietowanych Brytyjczyków przyznaje, że drzwi lodówki to znacznie skuteczniejszy i szybszy środek komunikacji, niż SMSy czy e-maile.

Najprawdopodobniej wysoka skuteczność tej metody komunikacji wynika z faktu, że dzieci poszukując jedzenia i łakoci zawsze trafiają do kuchni i zawsze próbują szperać w lodówce. Karteczka przyklejona na wysokości oczu sama prosi się o przeczytanie. Później staje się to odruchem. Wchodząc do kuchni, uwarunkowany od dzieciństwa człowiek odruchowo poszukuje informacji na drzwiach lodówki.

Zastanawiający jest fakt, że lodówki z wbudowanymi telewizorami nie cieszą się zbytnia popularnością. Choć część systemów oferuje możliwość pozostawiania krótkich informacji na ekranie. Może to kwestia legendarnego konserwatyzmu i niechęci do nowinek?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)