Instagram zmienia sposób działania

Instagram zmienia sposób działania

Instagram zmienia sposób działania
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Arkadiusz Stando
14.12.2017 09:25, aktualizacja: 14.12.2017 11:21

Instagram eksperymentuje z nowymi sposobami zbliżania ludzi. Popularny serwis społecznościowy pozwoli teraz śledzić wszystkie ulubione #hashtagi.

Zamiast przeszukiwania licznych hashtagów, aby znaleźć zdjęcia o interesującej nas zawartości, Instagram przyszykował nam ich obserwowanie. W ten sposób podczas eksploracji najnowszych postów, będą wyświetlać się zdjęcia z obserwowanych przez nas hasztagow.

Nowa funkcja ma na celu integrowanie osób o podobnych zainteresowaniach. Pozwoli też na obserwowanie różnych subkultur, kryjących się za poszczególnymi hashtagami.

Aby śledzić hashtag, wystarczy wejść na jego stronę i kliknąć przycisk "obserwuj". Nie tylko na tablicy, ale również w sekcji Stories będą wyświetlać się wartości związane z hashtagiem. Tak samo, jak w kwestii obserwowanych użytkowników, nasi znajomi mogą zobaczyć, które hashtagi dodaliśmy do tej grupy.

Dlaczego twierdzimy, że zmienia się sposób użytkowania? Przestaje mieć znaczenie, kto wrzuca post, a zaczyna liczyć się kategoria do jakiej należy. To zbliża działanie serwisu do innych, podobnych stron, takich jak Tumblr czy Pinterest. Zasięg osób, które zobaczą przesyłane przez użytkowników zdjęcia, zdecydowanie się zwiększy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)